Zámek v Miloticích

| Únor 18, 2015 | odpověď

 

Zámek v Miloticích patří mezi nejmalebnější zámky v Jihomoravském kraji. Zámek se nachází napůl cesty mezi Hodonínem a Kyjovem.

mitotice 005 300x224 Zámek v Miloticích

Krátká historie zámku

Na místě, kde v současné době stojí zámek, stála středověká tvrz. Na konci 16. století byla tvrz přebudována na renesanční zámek, který byl pak v roce 1720 barokně přebudován. Barokní podoba zámku zůstala zachována až do dnešní doby, takže čtyřkřídlý dvoupatrový objekt je nádhernou ukázkou tehdejší barokní architektury.

mitotice 011 300x224 Zámek v Miloticích

Popis zámku

K zámku vede krásný most, který má bohatou barokní sochařskou výzdobu. Vchod do zámku pak vede přes vnitřní nádvoří, kde je rovněž cukrárna, restaurace a galerie vín. Za zámkem je pak nádherná francouzská barokní zahrada, která je chloubou zámku v Miloticích. V areálu barokní zahrady je také zámecké zahradnictví, které od roku 2013 prodává okrasné dřeviny, balkónové květiny, zeleninovou sadbu a letničky na záhony.

mitotice 006 300x224 Zámek v Miloticích

Prohlídka zámku

Zámek v Miloticích nabízí základní a školní kostýmové prohlídky. V rámci základní prohlídky mimo jiné uvidíte zámecké komnaty, cennou knihovnu, zámeckou kapli a nádherný Sál předků, který je vyzdoben nádhernými malbami a štukami. Vstupné do zámku činí 100 korun, zlevněné vstupné je pak za 80 korun. Školní kostýmová prohlídka pak vyjde na 130 korun, přičemž pedagogický dozor má vstup do zámku zdarma. V letních měsících si lze na zámku v Miloticích také objednat zajímavou noční reprezentativní prohlídku, která vyjde dospělého návštěvníka na 200 korun, dítě pak na 100 korun. Před noční prohlídkou je však zapotřebí vědět, že podle dávné pověsti v noci na zámku straší, protože se v zámeckých sálech pohybuje duch zámeckého kaplana, který každou noc slouží noční mši. Kromě ducha zámeckého kaplana je během mše ještě přítomna černá hraběnka, která během mše přebírá kostelní roucha.

 


Kategorie: Hrady a zámky

Napsat komentář

shared on wplocker.com