Vrch Kopanina

| Březen 7, 2015 | odpověď

Kopaninu naleznete v jabloneckém okrese, nad jihozápadním okrajem stejnojmenné vesničky. Kopec dosahuje 657 metrů a na jeho vrcholu je turistům dostupná zachovalá rozhledna, ze které se nabízí úžasný výhled na okolní kraj. Při příznivých podmínkách tak lze spatřit značnou část Českého ráje, Jizerských hor, dokonce i Krkonoš.

O rozhlednu byl kopec doplněn teprve roku 1894, kdy zde byla na podnět Klubu českých turistů postavena rozhledna vysoká osmnáct metrů, postavena z pálených cihel. Prvního otevíracího dne se rozhledna dočkala úctyhodného počtu návštěvníků, který přesahoval čtyři sta. Roku 1936 byla rozhledna doplněna o střechu a okna. Pokud při svém cestování na rozhledny preferujete raději jasně viditelná, blízko se nacházející místa, v případě Kopaniny jsou jimi bezpochyby nedaleký hrad Frýdštejn, případně také Malá Skála.

kopanina31 300x200 Vrch Kopanina

Jak se na rozhlednu dostat?

Pro majitele automobilu je nejlepší dojet k Myslivecké chatě v nedaleké vsi Kopanina, odtamtud potom po modře značené turistické stezce až k rozhledně. U samotné rozhledny potom mohou návštěvníci nalézt třinácté zastavení Naučné stezky manželů Scheybalových. Zoufat nemusejí ani nadšení lyžaři. V zimních obdobích je na jižním svahu Kopaniny zpřístupněn lyžařský vlek, který mohou lyžaři kdykoliv navštívit.

images5 Vrch Kopanina

Cestovatelům doporučujeme zkombinovat návštěvu rozhledny Kopanina s některou z dalších zajímavých památek nacházejících se v Českém Ráji. Díky své blízkosti je tak ideální kombinací například návštěva hradu Frýdštejn, k němuž se dá svižnou chůzí dojít bez problému pěšky. Pokud máte k dispozici vůz, můžete se vydat i o něco dále, naším tipem je jednoznačně centrum Českého ráje, město Turnov, které byste při cestování do tohoto kraje rozhodně neměli vynechat.

SKR248d9b kopanina1 225x300 Vrch Kopanina


Kategorie: Rozhledny

Napsat komentář

shared on wplocker.com