Barokní skvost v Praze-Troji

| Březen 9, 2015 | odpověď

Budete-li se při cestování nacházet v Praze, jistě zavítejte navštívit jeden z nejpůvabnějších barokních zámků naší země.

intro Barokní skvost v Praze Troji

O zámku

Zámek nechal v roce 1679-1685 postavit hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka dle návrhů architektů Giovanniho Domenica Orsiho a Jeana Baptista Matheya. Mathey se při svém návrhu zámku nechal inspirovat římskými příměstskými vilami šlechticů, jež ho upoutaly při jeho návštěvě Itálie.

464268 original1 wk5c9 300x168 Barokní skvost v Praze Troji

Zámek má dvě patra a jeho centrem je Velký sál, z nějž se do obou stran rozbíhá chodba s dalšími salóny. Na úrovni prvního patra vede z hlavního sálu úchvatné dvojramenné schodiště, které vás zavede do půvabné, upravované francouzské zahrady. Sochařskou výzdobu schodiště, již představují sochy antických bohů v boji s Titány, vytvořili umělci z Drážďan – Hermannové.

Opravdu fascinující zámecká zahrada v sobě snoubí jak architektonické styly anglické, tak francouzské. Potěší vás sochy, fontány, mnoho zajímavých terakotových váz, trochu zamotat se můžete v přírodním bludišti, vše podtrhuje i geometričnost cest, keřů i záhonů.

Trojský zámek Troja 300x200 Barokní skvost v Praze Troji

 

Prohlídka zámku

Na prohlídku zámku by se měli vydat především milovníci umění, neboť se zde nachází expozice českého malířství období 19. století ze sbírek Galerie hlavního města Prahy, kdy zde můžete obdivovat díla našich předních malířů – Mikoláše Alše, Julia Mařáka či Václava Brožíka. Překrásná je výzdoba interiérů, kdy v ústředním sále se nachází krásná freska, na níž najdete motivy vítězství Habsburků nad Turky u Vídně. Vytvořili ji bratři Godynové. Ostatní místnosti jsou zdobeny motivy ze staré Číny či antické mytologie.

1396023967 image gallery 300x187 Barokní skvost v Praze Troji

Zámek je otevřen od dubna do listopadu a vstupné vyjde na 120 korun, snížený vstup je 60 korun.


Kategorie: Hrady a zámky

Napsat komentář

shared on wplocker.com