Pálava – ráj pro cyklisty i turisty

| Březen 10, 2015 | odpověď

Krásná krajina tvořená úrodnými poli a vinicemi, zajímavé bělostné vápencové skály, snad nejteplejší a nejsušší oblast naší vlasti, to vše se spojuje do celku, který je opravdu unikátní, fascinující, a proto i hojně vyhledávaný turisty a cyklisty při jejich cestování po ČR.

devicky Pálava – ráj pro cyklisty i turisty

Chráněná krajinná oblast se nachází kolem Mikulova, jedná se o místo, které je snad nejdéle osídlené v České republice, jak dokládají nálezy pravěkých tábořišť lovců mamutů. A co si při návštěvě Pálavy rozhodně nenechat ujít?

Mikulov

Jedna z nejvyhledávanějších vinařských oblastí v České republice. Nedaleko Mikulova se nachází Svatý Kopeček, který je nejen přírodovědecky významnou lokalitou, ale také oblíbené místo pro výlety.

Městu jistě dominuje zámek nacházející se na výrazném skalním útesu, půvabné je také historické jádro Mikulova, židovský hřbitov či dochovaná synagoga. Kousek od Mikulova za návštěvu stojí také jeskyně Na Turoldu.

mikulov a3a 300x199 Pálava – ráj pro cyklisty i turisty

Dolní Věstonice

Vesnice proslulá nálezem keramické sošky Věstonické Venuše, ale i nálezem sídlišť lovců mamutů, se nachází u vodní nádrže Nové Mlýny.

Děvín

Podlouhlý hřeben s bělostnými vápencovými skalami a trávníky nabízí překrásné výhledy na značnou část jižní Moravy a Rakouska. Napojit se můžete na naučnou stezku, která vás seznámí se zajímavostmi území.

M sto Mikulov 300x225 Pálava – ráj pro cyklisty i turisty

Novomlýnská nádrž

Vodní nádrž Nové Mlýny vznikla uměle vystavením hráze na soutoku tří řek a tvoří ji ve skutečnosti tři nádrže – Mušovská, Věstonická a Novomlýnská. Nádrž je rájem rybářů, jachtařů a všech, kdo milují vodní sporty.

Ujít si nenechte ani tři zříceniny středověkých hradů – Sirotčí hrádek, Kozí hrádek v Mikulově a Dívčí hrady neboli Děvičky, odkud se vám naskytne pěkný pohled na hladinu Novomlýnské nádrže.

Pálava toho nabízí opravdu hodně a nyní je na vás si vybrat dle svých představ a časových možností.


Kategorie: Jednodenní výlety

Napsat komentář

shared on wplocker.com