Rozhledna Bramberk

| Březen 10, 2015 | odpověď

Tato 21 metrů vysoká rozhledna se nachází na postranním vrcholu kopce Krásný ve výšce 787 metrů. Z jejího vrcholu mají návštěvníci možnost spatřit značnou část Jizerských hor, které z vrcholu rozhledny tvoří nádherné panorama.

 

Úplně první rozhledna byla na tomto místě postavena roku 1889 Horským spolkem. Tato stavba byla vytvořena pouze ze dřeva a o tři roky později byla obohacena o chatu, kterou mohou turisté navštívit i dnes. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám a počasí a také nedostatku finančních prostředků na údržbu byla původní rozhledna často nepřístupná, což bylo důvodem pro rozhodnutí Spolku postavit novou rozhlednu. Ta byla nakonec sestrojena na základě stavebního projektu Roberta Hemmricha a měla být vytvořena kompletně z kamenných materiálů. V současnosti tedy můžete navštívit 21 metrů vysokou věž zkonstruovanou pouze ze žuly. Abyste si mohli v plné míře užít výhled, který rozhledna poskytuje, musíte zdolat 96 schodů vedoucích na její ochoz. Ke slavnostnímu otevření této rozhledny došlo 16. června roku 1912.

index23 Rozhledna Bramberk

Rozhledna se stala roku 2008 nepřístupnou, když její majitel nechal ohradit celý pozemek a prohlásil jej za svůj soukromý majetek. Roku 2010 byla rozhledna Bramberk pronajata městu Lučany nad Nisou, které ji srpnu téhož roku opět zpřístupnilo široké veřejnosti.

crop 608049 a1 300x144 Rozhledna Bramberk

Na rozhlednu dorazíte velmi snadno procházkou po zelené turistické stezce z Horního Maxova. Pokud se budete chystat na cestování do této oblasti a uvažujete o možnostech celodenního výletu, doporučujeme Vám provést i kratší zastávku v Horním Maxově, kde se můžete velmi dobře a za rozumnou cenu najíst, případně nakoupit libovolné suvenýry spojené s rozhlednou Bramberk. Rozhledna je otevřená od května do září o víkendech a o letních prázdninách dokonce každý den. V případě špatného počasí může být z důvodu nulové viditelnosti uzavřena.

Rozhledna Bramberk 300x225 Rozhledna Bramberk


Kategorie: Rozhledny

Napsat komentář

shared on wplocker.com