Vydejte se na zámek Bechyně

| Březen 11, 2015 | odpověď

Skvostný zámek Bechyně se nachází nedaleko soutoku Lužnice a Smutné ve městě Bechyně.Mezi naše kulturní národní památky patří od roku 1958.

Tento renesanční zámek tvoří velmi výraznou dominantu města Bechyně. od roku 1269 vlastnil město král Přemysl Otakar II. a později nechal na ostrohu mezi Smutným potokem a Lužnicí postavit majestátný hrad. Majitelů se zde vystřídalo mnoho. Uveďme si alespoň některé z nich, jako jsou páni ze Šternberka, Petr Vok z Rožnberka či Kryštof ze Švamberka.Někdy kolem roku 1569 byl původně gotický hrad přeměněn na reprezentační renesanční zámek.

zamek02 Vydejte se na zámek Bechyně

Co zde můžete vidět?

Prohlídková trasa s názvem Život Petra Voka na zámku v Bechyni dává návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout i do těch nejintimnějších prostorů Petra Voka.

Ze stromového sálu, kde začíná celá prohlídka se dále pokračuje do prostor západního křídla, které sloužilo jako fraucimor až do konce 16. století. Odtud se nevelkou chodbou dostanete do ložnic Petra Voka, jejichž stropy tvoří štukované renesanční kazety a nástěnné malby. Dále se tu nachází portrétní galerie rodu Paarů a menší lovecký salonek. Celá prohlídka je zakončena v rozlehlém Vokově svatebním sále, jehož stěny zdobí více než 460 metrů čtverečných vzácných nástěnných maleb.

zamek bechyne 0.jpg.big Vydejte se na zámek Bechyně

Mezi nejvýznamnější prostory zámku bezesporu patří již zmíněný Stromový sál. Jeho charakter je pozdně gotického stylu. Střední sloup je klenut v podobě kmene žebrové klenby v západním křídle a navštívit můžete i zbrojnici z 16. století.

 

Doba prohlídky je 50 minut. Možnost parkování máte  na náměstí ve vzdálenosti 300 metrů od zámku.


Kategorie: Hrady a zámky

Napsat komentář

shared on wplocker.com