Do pražské oázy klidu, zeleně a pestrých barev

| Březen 12, 2015 | odpověď

Chcete si chvíli odpočinout, načerpat energii, potěšit se panoramatickými výhledy na Prahu a především poznávat mnoho rozličných květin, keřů a stromů? Pak zavítejte do Botanické zahrady hlavního města Prahy.

botanicka zahrada hl m prahy 79c 1024x768 Do pražské oázy klidu, zeleně a pestrých barev

Botanickou zahradu najdete na pravém břehu řeky Vltavy nedaleko pražské zoo v části Praha-Troja. Zahrada zahájila svou činnost až v roce 1969, čímž náleží k našim nejmladším botanickým zahradám. Kromě venkovních expozic lze navštívit vinici sv. Kláry a skleník Fata Morgana.

V rámci venkovních expozic uvidíte rostliny např. ze severoamerické polopouště, lesních biotopů Severní Ameriky, východní Asie. Velmi půvabná je Japonská zahrada, kde se nachází sbírka rostlin ze sběru v Japonsku a Číně. Odpočívat můžete u zurčícího potůčku, v altánu či se procházet obklopeni sytou zelení.

Venkovní expozice nabízí i odpočinkové zóny, kde se chvíli můžete natáhnout na lehátko, do houpací sítě a jen tak odpočívat v poklidné atmosféře.

Milovníci vína by neměli minout vinici sv. Kláry se stejnojmennou kaplí. Naučná stezka vás seznámí s tím, jak se zpracovávají hrozny, jaké existují druhý vín či jak hodnotit víno. Rostou zde odrůdy jako Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Modrý Portugal či Tramín červený. Ve vinici najdete i jeden z mála dochovaných viničních domků. Milovníci vína jistě zavítají i do vinotéky sv. Kláry.

botanicka vinice 300x137 Do pražské oázy klidu, zeleně a pestrých barev

Skleník Fata Morgana

Stojí stranou venkovních expozic a lze ho navštívit i samostatně. Délka skleníku činí 130 metrů, vysoký je 17 metrů a na výšku má 11. Ve skleníku se nachází především rostliny pocházející z tropického, částečně i subtropického klimatického pásmu. Ale nenajdete tu jen rostliny, ale také akvária s tropickými rybami a jinými živočichy. Na jaře tu můžete pozorovat poletující pestrobarevné motýly v rámci každoroční výstavy.

botanicka zahrada hl m prahy 6ea 300x225 Do pražské oázy klidu, zeleně a pestrých barev botanicka 300x199 Do pražské oázy klidu, zeleně a pestrých barev

Skleník i venkovní expozice jsou otevřeny celoročně, jen ve skleníku je pondělí zavíracím dnem.


Kategorie: Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com