Skanzen ve Strážnici

| Březen 12, 2015 | odpověď

Jihomoravská Strážnice může přilákat všechny turisty, kteří se zajímají o dějiny lidové architektury a folklor. Ve městě je totiž známý skanzen, ve kterém uvidíte především staré lidové stavby a ukázky lidového řemesla.

strážnice 023 300x225 Skanzen ve Strážnici
Zajímavá podívaná
Skanzen ve Strážnici aneb Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy by si neměl uniknout nikdo, kdo má rád staré venkovské stavby a řemesla. Cestování po jihovýchodní Moravě tak můžete zpestřit právě zástavkou v tomto skanzenu, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o dějinách malebného Slovácka a Horňácka.
Skanzen, který se začal stavět už v roce 1973, má na svém území hned několik zajímavých expozic, které jsou situované do pečlivě zvolených objektů, které seznamují návštěvníka se způsobem nelehkého života a bydlení prostého lidu v oblastech malebného Slovácka. V skanzenu tak například uvidíte vinohradnické stavby a nebo běžné slovácké domy.

strážnice 025 300x225 Skanzen ve Strážnici
Doprovodný program
Skanzen ve Strážnice připravuje každým rokem zajímavé doprovodné pořady, které mají návštěvníkovi přiblížit zvyky a tradice místních lidí. Návštěvník tak uvidí, kterak se stavěla máje nebo se slavil fašanek či se zarážela hora.

strážnice 024 300x225 Skanzen ve Strážnici
Praktické informace
Ceny vstupného do skanzenu stojí pro dospělého návštěvníka 80 korun. Školní mládež od 6 do 15 let zaplatí 40 korun. Studenti po předložení průkazu a držitelé ISIC karty dostanou vstupenku rovněž za 40 korun. 40 korun zaplatí taktéž osoby od 60 let. Speciálním tipem je pak rodinná vstupenka, která vyjde na 180 korun. Prohlídka skanzenu je v doprovodu s průvodcem, který vám podá odborný a zasvěcený výklad o všech lidových stavbách v skanzenu. Ve skanzenu si dokonce můžete dopředu objednat zajímavou prohlídku, která je spojená s řízenou degustací vína nebo dětskou interaktivní prohlídku, která je zaměřená pro první stupeň základních škol.


Kategorie: Muzea a expozice

Napsat komentář

shared on wplocker.com