Červenohorské sedlo

| Březen 14, 2015 | odpověď

Oblast Červenohorského sedla patří mezi oblíbená lyžařská střediska severní Moravy. Areál se nachází ve výši 1 013 metrů v pohoří Hrubý Jeseník a tvoří přírodní, historickou hranici mezi dvěma sousedícími oblastmi, Moravou a Slezskem.

Velkou popularitu si místo získalo mezi sjezdovými lyžaři, kteří si mohou užívat kterýkoliv z přítomných sedmi vleků na čtyřech sjezdovkách, jejichž nadmořská výška se pohybuje od 862 do 1 164 metrů. Místní sněhové podmínky jsou vynikající, čemuž svědčí i délka zimní sezóny, která zde trvá od poloviny prosince až do konce března. Na své si přijdou jak lyžaři začátečníci, kteří mohou využít spíše mírnější sjezdovky na jižním svahu, tak i ostřílení sjezdaři, pro které je určena spíše prudká severní část.

index28 Červenohorské sedlo

Myšleno bylo i na běžkaře, pro které je připravena upravená trasa vedoucí z Červenohorského sedla přes Petrovku až na známou turistickou chatu Švýcárnu. Další trasa potom vede až k chatě Vřesová studánka, odkud můžete pokračovat až na Šerák.

Dalším lákadlem pro návštěvníky jsou místní apartmány, kde je možné využít možnosti ubytování. V areálu se kromě apartmánů nachází ještě restaurace a hotel. Stavební práce sahají v této oblasti až do poloviny devatenáctého století, kdy zde byl vybudován zájezdní hostinec.

asdfad Červenohorské sedlo

Kvůli značnému převýšení vznikají v zimě problémy s dostupností Červenohorského sedla, proto si dejte pozor, cestujete-li do oblasti autem. Ať už se pro cestování do Červenohorského sedla rozhodnete v zimním nebo letním období, rozhodně nebudete zklamáni. V zimě můžete využít úžasné lyžařské podmínky, v létě potom obdivovat panorama, které se Vám při pěším výletu skrze Červenohorské sedlo naskytne. Doporučujeme zkombinovat trasu s návštěvou chaty Šerák, případně můžete zavítat i na další zajímavé lokality Hrubého Jeseníku.

images11 Červenohorské sedlo


Kategorie: České hory, Pěší výlety

Napsat komentář

shared on wplocker.com