Chata Ovčárna

| Březen 14, 2015 | odpověď

Chata Ovčárna, nacházející se 1 300 metrů nad mořem, je jedním z turisticky nejvytíženějších míst v Jeseníkách. Kromě toho, že se jedná o častý výletní cíl turistů, slouží Ovčárna také milovníkům zimních sportů. Ovčárna je totiž nejvýše položeným lyžařským centrem na území České republiky, a to díky nejlepším sněhovým podmínkám.

Chatu naleznete uvnitř Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Počátky chaty sahají do roku 1863, kdy byla na místě dřívějšího seníku vybudována chata pro potřeby ovčáků. Velmi záhy se z ní ovšem stalo oblíbené místo schůzek místních lesníků a také učitelů a studentů za účelem přírodovědných vycházek. V průběhu druhé poloviny dvacátého století bylo navíc na chatě umožněno získat osvěžující občerstvení a v případě potřeby také přenocovat. Dalším datem, které bylo pro historii chaty Ovčárna klíčové, byl rok 1949, kdy chata přešla do správy československé armády. V tomto období byla chata zrekonstruována a zmodernizována, aby mohla sloužit jako vojenská zotavovna.

Chata Ovčárna Chata Ovčárna

Díky velmi atraktivní lokalitě slouží Ovčárna také cyklistům, kteří si mohou užít řadu nezapomenutelných cyklistických stezek v jejím okolí. Ovčárna se nachází v samém centru dalších turisticky zajímavých bodů, jako jsou například Praděd, Petrovy kameny, Skřítek nebo Červenohorské sedlo. Turisté si mohou projít naučné stezky Bílá Opava a Velká kotlina, které lokalitou Ovčárny procházejí.

index26 Chata Ovčárna

Pokud patříte mezi lyžařské nebo snowboardové nadšence, má pro Vás Ski areál Praděd-Ovčárna připraveno šest plnohodnotných vleků všech obtížností. Místní sněhové podmínky každoročně slibují sportovní vyžití také běžkařům.

Pokud se rozhodnete pro cestování do oblasti Jeseníků, rozhodně by Vám Ovčárna jakožto nejznámější chata tohoto pohoří neměla uniknout.

TOM16e7fa Ovcarna zPradedu 300x225 Chata Ovčárna


Kategorie: České hory

Napsat komentář

shared on wplocker.com