Karlova Studánka

| Březen 14, 2015 | odpověď

Tato lázeňská obec se nachází v Bruntálském okrese v nadmořské výšce 800 metrů. Díky své poloze blízko nejvyššího vrcholu Jesenických hor, Pradědu, se jedná o velmi populární turistické místo, které navíc láká návštěvníky na svou originální architekturu a zajímavou historii.

Historie Karlovy Studánky

První zmínky o Karlově Studánce pocházejí z poloviny šestnáctého století. V průběhu následujících dvou set let došlo k proslavení místních léčivých pramenů obsahující množství minerálních látek. Teprve roku 1755 zde došlo k oficiálnímu založení lázní, protože ovšem neexistovala možnost ubytování, museli pacienti docházet z přilehlých obcí. Postupně došlo ke stavbě lázeňských domů a celkovému rozšiřování lázeňského areálu. Roku 1785 byl dostavěn správní dům, což je v současné době nejstarší zachovaný objekt, také známý pod jménem Odra. Mezi lety 1995 a 2001 byly lázeňské budovy vystaveny komplexní rekonstrukci. V dnešní době jsou lázně majetkem státu a jejich cílem je léčba pacientů trpících dýchacími potížemi a onemocněním plic.

images12 Karlova Studánka

Turistika

Karlova Studánka nabízí svým návštěvníkům celý lázeňský komplex nabízející řadu bazénů s vodoléčbou a termoterapií, v komplexu je rovněž možné využít tělocvičnu a posilovnu se dvěma tenisovými kurty. Pro milovníky zimních sportů je tu po celou sezónu otevřena 600 metrů dlouhá sjezdovka. Pravděpodobně nejzajímavějším aspektem je pro návštěvníky uměle vybudovaný vodopád nacházející se na řece Bílá Opava. Turisté mohou také spatřit geologickou expozici kamenů z oblasti Jeseníků. V těsném okolí Karlovy Studánky se nachází řada cyklostezek a velmi často vytíženým turistickým cílem bývá také nedaleký hrad Sovinec.

indexdf Karlova Studánka

Cestování do lázeňského areálu se vyplatí všem, kdo patří k milovníkům kvalitních minerálních vod. V areálu se nachází 8 pramenů s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Jejich vodu je možné stáčet například v Pitném pavilonu nebo v domě Libuše.

index29 Karlova Studánka


Kategorie: České hory, Jednodenní výlety, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com