Pec pod Sněžkou

| Březen 15, 2015 | odpověď

Po Špindlerově Mlýně je Pec nejznámější město v Krkonoších. Jedná se o významné horské středisko nabízející mnoho možností sportovního i kulturního vyžití jak v letních, tak i v zimních měsících. Přímo ve městě se nachází jeden z nejznámějších ski areálů jménem Ski Pec.

Historie Pece pod Sněžkou

Počátky existence osídlení zdejší oblasti jsou doloženy záznamy z roku 1511. V místních dolech se nejčastěji těžila měděná ruda a arzenopyrit. Těžba byla ukončena po roce 1959 a od té doby plynou hlavní zisky oblasti, stejně jako ve zbytku Krkonošského pohoří, z turistického ruchu. Samotná obec vznikla ve druhé polovině šestnáctého století jako jedna ze tří částí Velké Úpy. V současné době je nejvýznamnější dominantou města padesátimetrový hotel Horizont, jehož výstavba byla zahájena roku 1971.

images16 Pec pod Sněžkou

Uvnitř samotné obce naleznete zajímavé historické budovy. Jsou jimi například Hospoda na Peci postavená roku 1793, případně kaple Panny Marie stojící v Peci od počátku dvacátého století. Lokalita samozřejmě nabízí i mnoho možností fanouškům zimních sportů. Z Pece vede čtyřsedačková lanová dráha na hnědý vrch, kde můžete navštívit deset lyžařských vleků s jedenácti kilometry sjezdovek, freestyle parkem a také nejdelším osvětleným svahem pro večerní lyžování.

Pec pod Snezkou 300x194 Pec pod Sněžkou

Za geografickou část obce je rovněž považována nejznámější a nejvyšší hora České republiky, Sněžka, na kterou se dostanete pomocí moderní čtyřsedačkové kabinkové lanovky vedoucí z nedaleké osady Růžového dolu. Cestování do Pece pod Sněžkou se vyplatí v jakémkoliv ročním období, záleží pouze na Vašich oblíbených aktivitách. Pokud se do obce vydáte v létě, rozhodně byste neměli vynechat výstup nebo alespoň výjezd lanovkou na Sněžku. Do města se můžete dostat za pomoci řady dostupných autobusových linek, jejichž přesná čísla naleznete na internetu.

Pec pod Sněžkou Pec pod Sněžkou

 


Kategorie: České hory, Pěší výlety, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com