Špindlerův Mlýn

| Březen 15, 2015 | odpověď

Jedno z nejznámějších horských středisek naleznete v Krkonoších. Obec je díky své lokalitě velmi dobrou základnou pro Vaše další cestování po Krkonošském pohoří.

Nejstarší zmínka o existenci Špindlerova Mlýna pochází z počátku šestnáctého století, kdy se zde usadili horníci pracující v nedalekých hutích na železnou rudu. O rozvoj oblasti se postarala především těžba stříbra, mědi a arsenu, což přilákalo Kryštofa z Gendorfu, který získal vrchlabské panství a zasloužil se o rozvoj celého kraje. V průběhu sedmnáctého století došlo k přerušení těžby z důvodu třicetileté války a postupem času se hlavní příjem oblasti změnil z těžby na cestovní ruch.

images15 Špindlerův Mlýn

Město Špindlerův Mlýn je pravděpodobně nejpopulárnějším střediskem zimních sportů v České republice. Ubytování nabízené v Špindlerově Mlýně dosahuje kapacity 10 000 míst a na své si přijde skutečně každý milovník zimních sportů. V okolí naleznete řadu lyžařských sjezdovek i běžeckých tratí, které bývají v provozu až pět měsíců v roce. 14 lanovek a vleků nacházejících se v lyžařských areálech v oblasti Špindlerova Mlýna zajišťují v úhrnu dopravu 17 500 lyžařů za hodinu. Užít si tak můžete více než 25 kilometrů kvalitně upravených sjezdovek ve čtyřech různých lyžařských areálech.

E9E013290487277C0934ACA88DD06CF8 300x224 Špindlerův Mlýn

Co se týče turistických památek nacházejících se ve Špindlerově Mlýně, můžete navštívit například kostel svatého Petra a Pavla z počátku devatenáctého století, případně známý Bílý most pocházející z roku 1911. Kromě toho je Špindlerův Mlýn jako celek velmi malebnou horskou osadou plnou ukázek lidového umění a turistických obchodů, restaurací a podobně. Rozhodně si na jeho prohlídku tedy vyhraďte alespoň pár hodin předtím, než se vydáte na své horské cestování po vrcholcích Krkonoš.

hotelpraha 1 300x200 Špindlerův Mlýn


Kategorie: České hory, Pěší výlety, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com