Chata Dvoračky

| Březen 16, 2015 | odpověď

Dvoračky jsou další známou horskou chatou, nacházející se v samém srdci pohoří Krkonoše. Chata leží v nadmořské výšce 1 140 metrů v jižní části Lysé hory.

Historie Dvoraček

První zmínky o Dvoračkách sahají až do roku 1707, kdy byla chata založena jako zemědělská usedlost určená pro chov dobytka na okolo ležících loukách. Původně nesla chata název Rokytenské dvorské boudy. Roku 1893 tato chata vyhořela a na jejím místě byl vybudován hostinec. Postupem času se hostinec stal velmi populárním, roku 1902 se v oblasti Dvoraček konalo například mistrovství Čech v lyžování. Pamětní kniha uvnitř chaty dokazuje, že zde pobývali i velmi vzácní hosté, jako byl například prezident Edvard Beneš se svou manželkou Hanou.

images18 Chata Dvoračky

Výlet na Dvoračky lze realizovat využitím hned několika turistických stezek. První z nich je modrá, vedoucí z Rokytnice nad Jizerou okolo Huťského vodopádu. Další možností je žlutě značená trasa vedoucí ze známé osady Rezek okolo Vlčího hřebene. Zelenou stezkou můžete vyrazit z Harrachova skrze rozcestí Ručičky. Asi nejdelší značenou trasou je červená stezka, vedoucí ze Špindlerova Mlýna přes úchvatné Vrbatovo návrší, ze kterého se návštěvníkům otvírá výhled na celé Krkonoše, dále je nutné pokračovat okolo Kotle a Růženčiny zahrádky. Tento výlet čítá v celku jedenáct kilometrů, ale výstup není nijak náročný.

index35 Chata Dvoračky

Dvoračky v současné době nabízejí ubytování i pohostinství, její služby můžete využít jak v letních, tak i zimních měsících, kdy je na okolním svahu veřejnosti zpřístupněn zajímavý lyžařský svah. Cestování na Dvoračky Vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit, zároveň doporučujeme využití jedné z výše zmíněných tras, které Vám připraví skutečně nezapomenutelný zážitek spojený s návštěvou krkonošských dominant.

f0000024920 300x193 Chata Dvoračky


Kategorie: České hory, Pěší výlety, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com