Klášterec nad Ohří

| Březen 23, 2015 | odpověď

Toto město v chomutovském okrese se nachází přibližně šest kilometrů na západ od obce Kadaň. Jeho výhoda spočívá v lokalitě, protože město se nachází mezi Krušnými a Doupovskými horami v nadmořské výšce 320 metrů.

Historie města

Poprvé bylo město písemně zmiňováno roku 1352, kdy zde byl založen benediktýnský klášter. Nejznámějším rodem, který zde panoval a který se postavil o rozvoj celé oblasti, byl šlechtický rod Thunů. Za jeho panování zde byl vybudován barokní kostel nejsvětější Trojice, zámek v novogotickém slohu a rozsáhlý zámecký park. Kvůli častým požárům se město v období do konce osmnáctého století dočkalo mnoha rekonstrukcí. V roce 1794 došlo k založení druhé nejstarší manufaktury zabývající se výrobou porcelánu v českých zemích. Tato továrna dodnes úspěšně funguje pod příhodným názvem odvozeným od zdejšího šlechtického rodu, THUN.

klasterec nad ohri 595 300x225 Klášterec nad Ohří

Co stojí za vidění?

Kromě toho, že je město ideálním výchozím bodem pro cestování po okolních horských oblastech, má i centrum město, především z historického a architektonického hlediska, bezpochyby co nabídnout. Všem turistům doporučujeme navštívit například výše zmíněný zámek se Sala terrena, doplněný o dekoraci formou soch Jana Brokoffa. Zajímavým architektonickým skvostem je bezesporu rovněž novorenesanční radnice s osmibokou věží, postavená mezi lety 1855 a 1860. Ve městě se také nachází několik kostelů, za nejvýznamnější je považován kostel Nejsvětější Trojice. Pokud holdujete lázeňské atmosféře, rozhodně doporučujeme zavítat do místních Lázní Evženie. V těsné blízkosti Klášterce se nachází také Jezerní hora, nabízející svým návštěvníkům užít si místní betonovou sáňkařskou dráhu.

index44 Klášterec nad Ohří

Pokud se rozhodnete vyhradit si na výlet do Klášterce více než jen pár hodin, máte jedinečnou možnost zkombinovat návštěvu městské zástavby s nádhernou horskou krajinou okolních Krušných hor.

images29 Klášterec nad Ohří

 


Kategorie: Jednodenní výlety, Památky, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com