Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě

| Březen 24, 2015 | odpověď

Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě zevrubně dokumentuje život a dílo posledního biskupa Jednoty bratrské i bohaté dějiny a tradice Uherskobrodska.

uherský brod 007 300x225 Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě
Komenský lidstvu
Cestování bylo v životě J.A.Komenského velmi mnoho. Komenský nějakou dobu žil například v Polsku, ve Švédsku a v Nizozemsku. Své kořeny však má na Jižní Moravě, proto Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě má své opodstatnění. V Muzeu J.A.Komenského uvidíte především stálou expozici, která se jmenuje Komenský lidstvu. V této stálé expozici, která vznikla pod záštitou UNESCO v roce 1992, se dozvíte nejdůležitější informace o pohnutém životě J.A.Komenského. Muzeum například dlouhodobě sbírá a získává Komenského knihy a spisy. V majetku muzea však nejsou pouze Komenského knihy, ale také knihy o Komenském. Další zajímavou části expozice je Komenský v umění. V této části uvidíte velké množství obrazů, plastik, soch, pamětních medailí, odznaků, plaket a plakátů, které zobrazují J.A.Komenského. Všechny předměty pocházejí z různých koutů světa. Expozice Komenský lidstvu je ještě doplněna o stálou výstavu, která se zabývá dějinami Uherskobrodska.

uherský brod 010 300x225 Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě
Japonská zahrada přátelství
Na nádvoří ředitelství Muzea J.A.Komenského byla v roce 1998 vytvořena originální japonská zahrada. Zahradu navrhli architekti z dalekého japonského města Tsukiono. Jedná se o suchou zahradu, protože voda v této originální zahradě je jenom naznačena pískem.

uherský brod 008 225x300 Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě
Praktické informace
Muzeum J.A.Komenského je otevřeno celoročně. Vstupné pro dospělého návštěvníka stojí 50 korun, snížené vstupné pak 30 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na 100 korun. Pokud chcete v muzeu fotografovat, připlatíte si 20 korun. V sobotu 28.března, kdy si muzeum bude připomínat Komenského narození, je pak den otevřených dveří, takže do muzea je po celý den vstup zdarma.

 


Kategorie: Muzea a expozice

Napsat komentář

shared on wplocker.com