Obec Ostravice

| Březen 27, 2015 | odpověď

Podhorská obec Ostravice se zhruba 2200 obyvateli se nachází v údolí stejnojmenné řeky Ostravice, asi 15 kilometrů od Frýdku-Místku. Řeka zde utváří široce otevřené a dlouhé údolí, které je z horní strany obklopeno vrcholy Lysé Hory a Smrku. Celá oblast údolí je křižována vedle hlavní řeky Ostravice také sítí malých říček a potůčků.

1352186876522 300x225 Obec Ostravice

Historie

Ostravice vznikla ve druhé polovině 16. století. První písemná zmínka se datuje do roku 1581 z urbáře panství hukvaldského, obec byla v té době nazývána jako Ostrawicze. Osídlování Pobeskydí bylo prováděno z obou stran. Z jihu české a ze severu polské, pravý břeh řeky Ostravice tak patří pod Slezsko. Během kolonizace byla Ostravice rozšiřována a nabývala na důležitosti, do roku 1951 patřila se svými více jak 100 km2 k největším obcím. Tehdy však došlo k rozdělení na tři části, kdy vznikly Staré Hamry a Bílá a současná Ostravice se tak rozkládá pouze na čtvrtině původní rozlohy.

ostravice 300x162 Obec Ostravice

Současná obec

Ostravice poskytuje návštěvníkům celoroční sportovní a rekreační vyžití, ať už to jsou lyžaři nebo turisté. Oblast je tak populární jak v letním, tak i zimním období. Příznivci cestování si mohou vybrat z bohaté škály turistických tras, vedoucí po horských hřebenech či údolími potoků. Fanoušci nezkažené přírody se v Ostravici mohou cítit jako doma. Na obdiv se jim nabízí spoustu přírodních skvostů v podobě zelených luk, vysokých kopců a krásných vyhlídek. V okolí se nachází několik přírodních rezervací, jmenovitě například Smrk, Mazácký Grúnik nebo Malý Smrk. Dále je tu možnost vidět přírodní památky, za prohlédnutí určitě stojí Koryto řeky Ostravice. Pro religiózně zaměřené cestovatele se nabízí Kostel Nejsvětější trojice. Po náročném dni je možno se ubytovat v řadě horských hotelů nebo zahnat hlad v některé z restaurací. Své služby nabízí i četná sportovní zařízení na své si přijdou plavci nebo tenisté.

37780ff5 72aa 4c49 89fd 27fa4ba42c4b 300x186 Obec Ostravice


Kategorie: Jednodenní výlety, Zajimavá místa

Napsat komentář

shared on wplocker.com