Vysočina a památky UNESCO

| Březen 31, 2015 | odpověď

Vysočina sice může být místem, které vyhledávají hlavně milovníci zimních sportů, ale stejně tak zaujme i milovníky historie a zajímavých památek. Právě na tomto území najdeme hned několik památek UNESCO. Pojďme se podívat, jaké to jsou. Své putování můžeme začít na Zelené hoře, a to ve Žďáru nad Sázavou. Právě zde se nachází poutní kostel svatého Jana Nepomuckého. Už jenom to, že se jedná o vrcholné dílo J. B. Santiniho Aichla stojí za návštěvu.
2014155114841 Vysočina a památky UNESCO

Pokračujeme do Třebíče

Velmi vyhledávané je v oblasti Vysočiny také město Třebíč. I to dokáže rozhodně zaujmout řadou památek. Tou nejvýznamnějším však bazilika sv. Prokopa, která sice vznikla v období gotiky, ale mnohým lidem může připomínat stavbu antickou. Zde je třeba podotknout také to, že na seznamu UNESCO je uvedena teprve krátce, jelikož se na něho dostala až v roce 2003.

V Třebíči je ale ještě třeba zůstat, jelikož při toulkami městem byste si neměli nechat ujít Židovskou čtvrť. Ta je tuzemským unikátem, jelikož čítá velmi dobře dochovaných 123 domů, kde nechybí radnice, rabinát, muzeum, ale stejně tak i nemocnice, nebo chudobinec.

Své krásy nabídne také město Telč

Není to jenom Třebíč, ale také Telč rozhodně stojí za návštěvu a poznání. Ani v tomto směru určitě nebudete zklamáni, jelikož prvním místem určeným k návštěvě by měl být zámek Telč. Ten možná budete znát z celé řady pohádek, které se zde natáčely. Dnes je vyhledávaným místem turistů, jelikož je dokonalou ukázkou typické tuzemské renesance.
8db521c9 5392 4807 af83 1abd315f7fb4 Vysočina a památky UNESCO
Unikátností se ale pyšní i náměstí v Telči. To bylo na seznam UNESCO zapsáno v roce 1992, a to především díky své atmosféře, kterou vytváří řada historických budov, podloubí a úzké uličky. To vše nabídne právě náměstí Zachariáše z Hradce a jeho přilehlé ulice. Pokud milujete nejenom historii, ale také romantiku, rozhodně si toto místo nenechte ujít.


Kategorie: Památky

Napsat komentář

shared on wplocker.com