Památky Kyjova

| 5 března, 2015

V jihomoravském Kyjově, který má něco málo přes 11 000 obyvatel, stojí za prohlídku místní krásné náměstí a Vlastivědné muzeum, které je umístěné v budově bývalého zámečku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kyjovské náměstí
Na rozlehlém kyjovském náměstí, které se jmenuje Masarykovo náměstí, je k vidění několik historických památek. Masarykovu náměstí dominuje bílá renesanční radniční budova, kterou v letech 1561 až 1562 nechali postavit italští architekti. Radniční budova má mírně předsunutou radniční věž s hodinami. Radniční věž ční do výšky 39 metrů. Jemně zdobená je fasáda radnice, která je pokryta psaníčkovým sgrafitem, které v naší republice ještě kupříkladu najdete na fasádě renesančního zámku v Litomyšli. V současné době sídlí v radniční budově městský úřad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další významnou památkou na Masarykově náměstí v Kyjově je římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Kapucínský kostel stojí na Masarykově náměstí již od roku 1720. Uvnitř kostela se nachází kapucínská hrobka, před kostelem pak stojí sochy věrozvěstů Cyrila a Metoděje, které pocházejí z roku 1885. Nad hlavním vchodem kostela vás pak upoutá freska, na které je vyobrazená Marie s malým Ježíškem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vlastivědné muzeum
Vlastivědné muzeum se nachází v budově bývalého zámečku, která je z poloviny 16. století, takže nese rovněž renesanční prvky. V muzeu je umístěna stále archeologická, přírodovědecká a etnografická expozice. Mezi zajímavé exponáty lze uvést místní kroje nebo zajímavá ukázka interiéru slováckého domu včetně slovácké kuchyně a ložnice. Muzeum najdete na Palackého ulici. Vlastivědné muzeum je otevřeno po celý rok, vždy od pondělí do pátku od 8 do 12 a od 13 do 16 hodiny. V neděli je pak muzeum otevřeno od 13:30 do 16:30. Vstupné pro dospělého návštěvníka vyjde na 30 korun. Důchodci a studenti pak zaplatí 15 korun.

Kategorie: Zajimavá místa

Komentáře nejsou povoleny.

shared on wplocker.com