Cestovní pojištění jako moudrý základ každé cesty

Chcete ještě teď v zimě na pár dní změnit prostředí? Nebo už plánujete letní dovolenou? Přemýšlíte, kam se vydat a co všechno zařídit? S výběrem cílové destinace vám asi nepomůžeme, řekneme vám ale, že byste si v každém případě měli na cesty sjednat cestovní pojištění.

Proč je cestovní pojištění tak důležité?

I když máte pocit, že víc opatrní už být nemůžete, nikdy nevíte, co vás může potkat. A to jak doma, tak během dovolené. I během ní totiž můžete onemocnět nebo si přivodit úraz, potkat vás mohou i další nepříjemnosti, třeba v podobě ztraceného kufru nebo situace, kdy někomu jinému nechtěně poničíte oblečení, v obchodě rozbijete vázu apod.

Když se něco takového stane, rozladí vás to, zkazí vám to dovolenou, navíc můžete očekávat nepříjemné finanční důsledky. Za ošetření je mnohdy třeba něco doplatit, ta váza nebo oblečení taky něco stojí, no a když si budete muset pořídit věci, které jste měli v kufru, tak peněženka také zapláče. Nechcete na to být sami? Sjednejte si cestovní pojištění.

Evropský průkaz pojištění nestačí

Když přijde řeč na sjednání cestovního pojištění, mnozí hned zareagují, že přece máme evropský průkaz pojištění, tak nic dalšího není třeba. Ano, léčebné výlohy jsou tím, co během cest řešíme nejvíc, bohužel evropský průkaz pojištění sice zajistí ošetření, ale jen ve státním zařízení, i tam po vás mohou chtít nejrůznější doplatky na léčbu.

O ošetření v privátním zařízení, které má mnohdy zcela jinou úroveň, si můžete nechat zdát, navíc musíte mít v pohotovosti i peníze na ty doplatky. Na zdraví se šetřit nemá, platí to i v tomto případě, tak raději obětujte pár korun a pojištění si sjednejte.

Na co se pojištění vztahuje?

Základem každého pojištění na cesty je pojištění léčebných výloh v zahraničí a alespoň základní asistenční služby. S léčbou nemoci nebo úrazu jsou spojeny i poměrně vysoké náklady, které mohou vyšplhat i do výše několika milionů korun, kdo by to chtěl platit ze svého? Abyste se toho nemuseli bát, nastavte si dobře pojistné limity. Na dovolenou u moře v Evropě si sjednejte krytí alespoň ve výši 3 milionů korun, na cesty mimo Evropu nebo na zimní dovolenou chtějte alespoň krytí ve výši 5 milionů korun.

Kromě pojištění léčebných výloh si ale můžete sjednat i nejrůznější připojištění. Jaká?

  • Úrazové pojištění, díky kterému se tolik nemusíte bát výpadku příjmu. Když se na dovolené zraníte a pak nějakou dobu budete muset trávit doma a léčit následky úrazu, za každý den léčby dostanete plnění ve výši, kterou jste si v úrazovém pojištění sjednali. Výpadek příjmu alespoň částečně vykryjete.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu, které oceníte třeba ve chvíli, kdy nedopatřením něco rozbijete, na svahu někomu přejedete lyže nebo roztrhnete bundu, případně někomu způsobíte zdravotní následky. Poškozený po vás může chtít odškodnění, které může dosáhnout i několika milionů korun. Pozor, aby pojišťovna plnila, nesmí jít o úmyslné jednání, ani o jednání pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky.
  • Pojištění zavazadel, kdyby vám kufr nebo tašku někdo ukradl, případně se zavazadlo po cestě ztratilo.
  • Pojištění storna pro případ, že z vážných důvodů na dovolenou neodjedete a nechcete přijít o peníze, které jste za dovolenou zaplatili. Storno poplatek dosahuje až 100 %, díky pojištění storna máte šanci, že většinu dostanete zpět.

Víte, že i cestovní pojištění si můžete sjednat online a vybrat si nejen tu nejlepší nabídku, ale třeba i ušetřit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *