Chystáte se na dovolenou s dítětem? Myslete na všechno!

Venku sem tam začíná vykukovat sluníčko, které s sebou přináší i dobrou náladu. Pochmurné počasí už snad brzy bude minulostí a my si budeme moci naplno užívat příjemných jarních teplot, probouzející se přírody i toho sluníčka, které nám do žil vlije novou energii. Začínáte přemýšlet o rodinné dovolené s dětmi? Myslete na všechno!

Cestování s dětmi chce trpělivost

Kdo už s dětmi někam cestoval, ten nám jistě dá za pravdu, že tokové výpravy chtějí trpělivost. Náročné je už samotné balení. Zatímco vám stačí pár věcí, dětem vezete skoro celý šatník. Během chvilky se totiž umí zamazat tak, že nic jiného než převlečení nepomůže. Musíte s sebou vzít taky oblíbené hračky i jídlo, v případě menších dětí i plenky.

No a když už máte sbaleno a vyrážíte na cestu, musíte se zase obrnit trpělivostí. Cesty s malými dětmi nebývají zrovna poklidné, děti se nudí, nemohou se dočkat, kdy už konečně budete na místě.

S tím vším počítáte a jste s ním smíření? Sepisujete si seznam, co s sebou musíte vzít a co zařídit? Pak určitě nezapomeňte ani na cestovní pojištění, které se hodí nejen v zahraničí, ale i v Čechách. Nikdy totiž nevíte, jaké nástrahy na vás čekají.

Když se řekne cestovní pojištění

Pojištění na cesty by mělo být samozřejmostí jak při cestách za naše hranice, tak při toulkách po Čechách. Úkony spojené s lékařskou péčí jsou u nás sice hrazeny ze zdravotního pojištění, přesto se i na dovolené v tuzemsku můžete dostat do problémů.

K čemu cestovní pojištění slouží?

V rámci ČR je do cestovního pojištění zahrnuto:

  • Pojištění asistenčních služeb, které vám pomohou nejen v nouzi, ale poskytnou i turistické informace.
  • Zdravotní asistenční služby, v jejichž rámci můžete využít třeba bezplatnou dopravu z nemocnice po hospitalizaci.
  • Úrazové pojištění, jehož součástí může být i denní odškodné za pobyt v nemocnici v důsledku úrazu.
  • Pojištění právní ochrany pro případ, že budete vůči někomu uplatňovat nároky z újmy na zdraví nebo majetku.
  • Pojištění odpovědnosti, které oceníte třeba tehdy, kdy s dětmi vyrážíte do nějakého lepšího hotelu a děti nedopatřením rozbijí třeba vázu nebo televizi.
  • Pojištění zavazadel – S dětmi si toho na cesty balíte hromadu, a to včetně elektroniky nebo sportovní výbavy. Když vám ji někdo ukradne, díky pojištění zavazadel se dočkáte náhrady od pojišťovny.
  • Pojištění autoasistence – Vyrážíte na dovolenou autem? Co když se porouchá a vy ho nezvládnete na místě opravit? Autoasistence je vám k službám, přepraví vás i s vozem na vybrané místo.

Náš tip na závěr: I k cestovnímu pojištění po Čechách si můžete sjednat pojištění storna zájezdu. Zejména při cestování s dětmi je fajn, když se dovolené nebudete moci z nějakých důvodů zúčastnit, dostanete většinu prostředků zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *