Dominikánský kostel v Uherském Brodě

Další sakrální památkou, která stojí v Uherském Brodě, je areál dominikánského kostela a kláštera. První dominikáni přišli do Uherského Brodu už v roce 1262.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Barokní kostel
Dominikánský kostel byl postaven v 17. století. Největší mecenáškou chrámu byla hraběnky Eleonory z Kauniců, která dominikánům velmi přála. Při prohlídce chrámu si nezapomeňte povšimnout vzácného obrazu Černé Madony. Jedná se o kopii původního obrazu, který byl namalován na rozhraní 17. a 18. století. Podle místní pověsti byl obraz Černé Madony ukraden za podivných okolností na počátku 14. století a dostal se až do polské Čenstochové. Kromě Černé Madony s malým Ježíškem je na obrazu patnáct růžencových tajemství. Obraz uvidíte na Růžencovém oltáři. Dominikánský kostel vlastní také ostatky sv. Justiny, což je patronka Uherského Brodu. Na centrálním oltáři je pak k vidění socha Nanebevzetí Panny Marie, kterou vytvořil sochař Benedikt Telčík.
Zajímavostí dominikánského kostela
Cestování může mít také charakter poutě. Pokud jste tedy poutníci, tak je dominikánský kostel pro vás ideálním místem poutního výletu. Dominikánský kostel v Uherském Brodě se totiž může pyšnit tím, že kostel je od roku 1997 poutním mariánským chrámem. Přičinil se o to tehdejší papež Jan Pavel II., který v roce 1997 vydal bulu, která potvrzuje, že dominikánský kostel je poutním mariánským kostelem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Praktické informace
Dominikánský kostel v Uherském Brodě je veřejnosti otevřen každý den. Vstup do kostela je zdarma. Hlavní pouť do dominikánského kostela se zde koná o neděli, která je blíže svátku Nanebevzetí Panny Marie, který se každoročně slaví 15.srpna. Velmi zajímavá je také Růžencová slavnost, která se zde koná první sobotu a neděli v říjnu. Ranní mše se zde konají vždy v 8:45, poslední mše je pak v 18:30.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *