Historická Olomouc – co si nenechat ujít?

Plánujete navštívit Olomouc a jste orientování na památky zaměřené na historii? Pokud ano, přinášíme vám několik tipů, jak si cestování po tomto městě zpříjemnit návštěvou těch nejzajímavějších míst. Ideální start vašeho putování by měl být na Horním náměstí, kde se nachází sloup Nejsvětější trojice- známá barokní památka na seznamu UNESCO. Na stejném náměstí ale najdete i radnici, která je rozhodně unikátní svým orlojem, na kterém pracoval Antonín Pohl. S jeho tvorbou je spjato i několik historek o tom, že měl autor hned několik snů podoby daného orloje.

Nádherné kašny, chrámy a katedrály

Olomoucké náměstí ale není tím jediným místem, které vás v tomto směru nadchne. Budete-li totiž procházet historické centrum, narazíte na celou řadu kašen. Konkrétně to je třeba kašna Césarova, Herkulova, stejně jako Jupiterova či Neptunova. Jak už dokládají samotné názvy, dané kašny mají za cíl vyprávět antické příběhy, a to související s mytologií.

Vyrazit ale můžete také po stopách církevních staveb, jelikož ty jsou cílem cestování také velmi časté. Konkrétním místem, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je katedrála sv. Václava. Určitě zajímavé je její umístění, jelikož místem, kde ji najdete, je Přemyslovský hrad. Také významná olomoucká památka.

Poznejte zajímavé příběhy

Co se k samotné historii také přispívá, to je mapování také různých událostí, ale stejně tak i významných děl. V tomto ohledu doporučujeme navštívit místo, kterým je Arcidiecézní muzeum. Pokud je na něm něco výjimečného, tak určitě rozsáhlost, jelikož k vidění je přes 300 děl. Mezi ty patří třeba i zlacený kočár biskupa Troyera. A pokud máte raději modernější historii, může vás zaručeně okouzlit třeba letecké muzeum. I zde se setkáte s jedním unikátem, a to dopravním letounem L-610M. Pro milovníky letectví rozhodně jasná volba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *