Mirákulum Milovice zábavní park

Vyrazili jsme do zábavního parku Mirákulum Milovice a než vyrazíte do tohoto zábavního parku vy doporučujeme přečíst následující řádky.

Příjezd do Mirákulum a parkování

Milovice v okrese Nymburk jsou snadno dostupné nejen z Prahy, ale i z Liberce, Pardubic, Hradce Králové a pro výlet s dětmi, kteří už po prvních 20 kilometrech zahlásí „už tam budem?“ jsou přijatelným cílem jednodenního výletu. Parkování po příjezdu do Milovic je možné na velkém parkovišti cca 400 m od vstupu do parku Mirákulum, tam zaparkujete vždy, parkoviště je skutečně velké. Můžete zkusit parkování přímo před vstupem, ale v našem případě bylo plno.

Otevírací doba a vstupné do parku

Dva dospělí, dvě děti = 600,-. Dostali jsme náramek a mapu. Mapa je nádherně ilustrovaná a přehledná.

Srpen – každý den 10.00–18.00
Září – úterý–neděle 10.00–18.00
Říjen – pátek –neděle 10.00–18.00 (pondělí – čtvrtek zavřeno!)

2015-08-28 07.28.22

Vodní park

Je okolo poledne, srpnový čtvrtek, teplota okolo 28 stupňů a vodní park v Mirákulu je totálně narvaný. Děti řádily ve vodě a dospělí dohlíželi, vodní park je plný potůčku, malých vodopádů, tůní.

Lanové prolézačky a hrady

Stezky a prolézačky mezi stromy jsou dominantou parku Mirákulum a děti i dospělí si je užijí. Většinou končí nějakým tobogánem. Pozor na nerezový tobogán v hradu nad divadlem – končí v podzemí, děti se nám ztratili a nebyli jsme sami. Když sem se je vyrazil hledat, ztratil sem telefon. Pro ztrátu dítěte je vhodné jej u vstupu opatřit náramkem s telefonním číslem. Děti i telefon se nakonec našly.

Doprovodný program – divadlo a Richard Krajčo

Probíhá zde program pro děti, soutěže, zpívání – skvělé místo na odpočinek ve chvíli kdy Vás prolézačky už mírně znavili. Nápoje, zmrzlinu, pivo můžete zakoupit u spousty stánků. Dobré jídlo dostanete kousek za vstupem – polévka, rajská, řízek a další hotovky v našem případě výjimečně bez fronty, protože jinak jsme na všechno museli čekat. V tento den vyrazil do parku s rodinou i Richard Krajčo, potkali jsme ho několikrát, ale něchtěli jsme ho se selfie obtěžovat.

2015-08-27 14.16.10

Naučná stezka lesem

Skvěle vymyšlená stezka lesním porostem kde můžete potrénovat poznávačku jehličnanů, názornou ukázkou jak daleko doskočí zajíc, liška, jelen a další zvířata vyznačené v pískovém doskočišti, dozvíte se jak dlouho se rozkládá plast, sklo, textil. Hádanky a testy Vaše děti i Vás zabaví i poučí.

Obrovská houpačka

Houpačka je skutečně velká a děti jsou z této mírně adrenalin atrakce úplně nadšené. Zkusili jsme také a je to fajn. Opravdu stojí za to vystát frontu a dětem tuto zábavu dopřát, budou chtít znovu a znovu.

2015-08-27 17.28.382015-08-27 17.28.46

Zavíráme 18 hodin

Okolo 16-17 hodin jsme začal pozorovat odliv lidí směrem k východu a po 17 té hodině bylo hodně znát, že se blíží zavírací doba. Došel jsme pro auto na vzdálené parkoviště a přijel pro zbytek posádky k branám parku Mirákulum. Nekonal se žádný kolaps ani fronty aut. Parkování je vyřešeno dobře.

Konečné hodnocení

Park Mirákulum je výjimečné místo. Nápaditost a rozloha tohoto parku je v našich poměrech skutečně nevídaná. Majitel a tvůrce parku Jiří Antoš skutečně vybudoval v prostorech bývalého vojenského areálu něco fantastického a patrné je i to, že se park bude dále rozvíjet. Viděli jsme zde další objekty, které se teprve připravují.

Můžeme doporučit jako jednodenní výlet pro rodiny s dětmi. Děti se mohou naučit novým věcem a zároveň se pořádně vyřádit. Park je již natolik znám, že zde opravdu nebudete sami. Připravte si trpělivost a nervy na fronty na všechno. Byl to skvělý den a myslím, že park Mirákulum v Milovicích opět navštívíme, ale nebude to dříve než za rok.

2015-08-27 15.39.372015-08-27 15.39.42

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *