Muzeum T.G.Masaryka

Muzeum T.G.Masaryka v Hodoníně je umístěno do malého zámečku, který se v Hodoníně nachází kousíček od hlavní hodonínské radnice. Jedná se o stálou expozici, která vzdává hold prvnímu československému prezidentu, který se právě v Hodoníně narodil.

h (6)
Dějiny muzea
Masarykovo muzeum se v Hodoníně otevřelo v roce 1997. Rodný domek T.G.Masaryka již v Hodoníně nestojí, takže budova malého barokního zámečku se stala příhodným místem pro muzeum zdejšího slavného rodáka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Popis expozice
Masarykovo muzeum mapuje život T.G.Masaryka od jeho dětství, studia až po jeho vědeckou a politickou činnost. Ve stále expozici o T.G.Masarykovi jsou k dispozici předměty, které se bezprostředně vztahují k osobě prvního československého prezidenta a jeho rodiny. K vidění je například klobouk, který T.G.Masaryk nosil nebo kovadlina, do které z velké pravděpodobností mladý Tomáš bušil, protože pochází z kovárny pana Beneše z Čejče, kde se mladý Masaryk učil.

h (8)
Audiovizuální programy
Návštěvníci muzea se rovněž mohou podívat na tři audiovizuální pořady, které mapují zajímavý život T.G.Masaryka. Závěr celé expozice pak korunuje dvaceti pěti minutový film, který uvidíte pouze ve zdejším muzeu v Hodoníně. Velká část expozice však tvoří dobové dokumenty, kterými jsou tehdejší noviny, fotografie a staré pohlednice. Mezi zajímavé artefakty expozice pak patří odlitek ruky Charlotty G.Masarykové, kterou nechal odlit sochař J.Štursa.
Vstupné
Vstupné do Masarykova muzea je pro dospělého 50 korun, snížené pak vyjde na 25 korun. V ceně vstupného je rovněž odborný výklad průvodce. V pokladně muzea jsou k zakoupení různé publikace o T.G.Masarykovi a dárkové předměty. Kromě stále expozice o T.G.M je ve zdejším zámečku taktéž možno navštívit i tématické výstavy. O letošních letních prázdninách se plánuje výstava o Haiti, která bude mít název Haiti-černá perla Karibiku.