Navštivte jednu z nejmenších ZOO u nás

Zoologických zahrad je po naší zemi rozeseto mnoho a milovníci cestování do nich směřují své kroky. Samozřejmě většina z nás zná hlavně ty velké, které jsou v Praze, Liberci, nebo třeba Dvoře králové. Mimo nich ale existují i mnohé menší. A tu, která se může řadit mezi nejmenší u nás, najdeme v Chlebech. Přesto, že je malá, má rozhodně co nabídnout. A to hlavně proto, že jste jako návštěvníci s konkrétními zvířaty téměř v bezprostředním kontaktu. Můžete si je problednout ze vzdáleností, o kterých se běžným zoologickým zahradám a jejich návštěvníkům může jenom zdát.

Co je k vidění?

Důležité je samozřejmě vědět, co vlastně můžete vidět. Začneme tím nejběžnějším, a to jsou klasická domácí zvířata, jaká můžeme vidět na dvorcích mnoha vesnic. Ty jistě okouzlí hlavně děti, jelikož mají možnost je nejenom hladit nebo krmit, ale mají možnost si s nimi také hrát.

Mimo této klasiky se ale nemusíte bát o to, že byste byli ochuzeni o některé zajímavější druhy, které už patří k těm ohroženým. Více než 50 druhů zvířat je jistotou, že si na své přijde každý. A dokonalou ukázkou mohou být třeba klokani, gibboni, nebo také lemurové. Stejně tak vás okouzlí také místní gepardice, zoborožec, nebo tetřev kavkazský. Zkrátka nudit se rozhodně nebudete.

Trocha botaniky

A pokud budete mít zvířat opravdu dost, nemusíte zoufat, jelikož ZOO v Chlebech se neustále rozšiřuje a tak aktuálně nabídne i část, která je věnována výhradně botanice, která milovníky cestování a poznávání také láká. Můžete tak poznávat různé, kterých je zde na 10 druhů, stejně jako exotické keře a dřeviny.

A kdy má ZOO otevřeno? Nyní je to každý den, a to od 9:00 ráno do 17:00 podvečer. OD dubna však najíždí na jarní a letní režim, kdy není problém zastavit se a pobýt ještě o hodinu déle, tedy konkrétně až do 18:00. Zjistíte-li si i rozvrh předem, můžete dorazit mimi klasické prohlídky i na výchovně- vzdělávací a vědecké činnosti, které ZOO pravidelně pořádá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *