Rozhledna Tetřev

Tuto rozhlednu máte možnost navštívit v Moravskoslezských Beskydech, nedaleko obce Mosty u Jablunkova. Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 945 metrů.

images

První stavbou na vrcholu na vrcholu kopce byl hotel vybudovaný roku 1924, ke kterému byl o pět let později přistavěn vodojem spolu s chatou. Po roce 1960 musel hotel být podroben rozsáhlé rekonstrukci, protože byl značně zdevastován požárem. Díky problémům s určením vlastnictví začal hotel po revoluci roku 1989 chátrat, načež došlo v roce 2009 k jeho definitivnímu zbourání. Návštěvníci tak mají dnes možnost navštívit už pouze rozhlednu a kamennou chatu, ve které si mohou před výstupem na rozhlednu zakoupit malé občerstvení. Dnešní rozhledna je výsledkem rekonstrukce vodojemu, který byl roku 2011 přestavěn k turistickým účelům. Slavnostní otevření rozhledny proběhlo 23. listopadu roku 2011. Interiér je zdoben naučnými tabulemi informujícími o přírodě, floře a fauně Beskydského pohoří. Rozhledna dosahuje celkové výšky deseti metrů a vyhlídková plošina přístupná pro veřejnost sedmi metrů.

asf

Máte-li zájem podívat se až na vrchol rozhledny, k čemuž budete muset zdolat čtyřicet kroků, můžete se vydat například po červeně značené turistické trase vedoucí z Mostů u Jablunkova. Součástí této stezky jsou také Kostelky a vrch Skalka, odkud se rovněž nabízejí zajímavé výhledy po okolní krajině. Druhou variantou je turistická stezka s modrým označením, vedoucí z Dolní Lomné taktéž ke Kostelkám. Případně zvolte žlutou nebo červenou trasu a z Horní Lomné se dostanete rovněž přímo k rozhledně. Tu můžete navštívit celoročně, nejdelší otevírací doby fungují ovšem v letních měsících, a to od osmi do dvaceti hodin každý den. Při cestování do Beskyd byste si neměli nechat ujít možnost tuto rozhlednu navštívit, protože Vám nabídne krásný panoramatický výhled na daleké okolí.

index

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *