Věděli jste, že i po Česku si můžete koupit zájezd od cestovní agentury?

Dovolená po Česku je skvělým nápadem pro nadcházející léto. Nemusíte jezdit nikam daleko proto, abyste si užili zasloužené volno. V naší republice najdete spoustu krásných míst, nad kterými se tají dech. Ať už jste příznivci aktivního odpočinku, nebo raději relaxujete, cestovní agentura vám pomůže vybrat ten správný zájezd.

Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou

Cestovní kancelář se stará o itinerář a uspořádání zájezdu. Program, způsob dopravy, ubytování a stravování, průvodcovské služby, to vše zajišťuje právě cestovní kancelář. Zájezdy si můžete koupit přímo od nich na pobočkách nebo na internetových stránkách. Proč tedy nakupovat u cestovní agentury?

Velkou výhodou je, že nabízí zájezdy od několika cestovních kanceláří. Máte tak na výběr z více možností a je mnohem větší šance, že narazíte přesně na to, co hledáte. Dalším plusem je, že agentury často nabízí zájezdy o něco výhodněji. To proto, aby obstály v konkurenci. Za prodej zájezdů dostávají od cestovních kanceláří provizi.

Cestovní agentury nabízí nejen spoustu zájezdů od několika kanceláří. Mají i širokou paletu zaměření. Seženete u nich jak dovolenou u moře nebo v horách, tak programy zaměřené na Českou republiku. Se všemi výhodami, jaké správný zájezd má.

Je lepší jet na zájezd nebo si dovolenou uspořádat sám?

Pokud váháte nad tím, zda se skutečně vyplatí zaplatit si zájezd po České republice, pak nepřestávejte číst. Pojďme si to rozebrat. Možná si říkáte, že vlastně znáte jazyk a bez problémů si vše zařídíte sami. Jenže zařídit si dovolenou úplně od píky je někdy pěkná otrava. Spousta administrativy, hledání, volání a vyřizování. Ne každý na to má čas.

Pokud to vše přenecháte cestovní agentuře, ušetříte si nejen čas, ale i peníze. Naletět špatné nabídce je totiž velmi snadné, a to i doma v republice. To se ale profesionálům stát nemůže. Navíc, pokud by nastaly jakékoliv potíže, máte jistotu, že je za vás agentura vyřeší. A v případě nutnosti vám najde například nové ubytování či poradí, co a jak.

Jak vybrat zájezd

Vždy je lepší si dopředu ujasnit, zda chcete spíše odpočívat, nebo byste raději dovolenou strávili aktivněji. Uvidíte, že vám cestovní agentura vyjde vstříc a nabídne vám širokou škálu zájezdů přesně podle vašeho gusta. I v Čechách najdete zájezdy orientované na adrenalinové zážitky a sport. Nebo odpočinek u vody. Možností je skutečně nekonečno a agentury jsou tu od toho, aby vám splnili vaše přání.

Katalog si vezměte domů a vše si v klidu promyslete. Důvěřuj, ale prověřuj – vždy je lepší podívat se na internet na místo ubytování. Zjistěte si, co o něm říkají předchozí hosté a jak to tam skutečně vypadá. Na stránkách Booking.com najdete prakticky jakékoliv ubytovací zařízení. Určitě tam bude i to vaše.

Jak koupit výhodný zájezd

Nakupujte dovolenou u prodejce, u kterého se vám to vyplatí. Jak ho ale najít? Nejlevnější cestovní kancelář není jen jedna, na trhu jich je hned několik. Právě v cestovní agentuře vám poradí, u koho se vyplatí nakupovat a kde jsou aktuálně nejvýhodnější nabídky na zájezdy.

Dále doporučujeme kupovat zájezdy buď s velkým předstihem (tzv. first minute) nebo naopak na poslední chvíli (last minute). Pokud si vyberete dovolenou alespoň půl roku předem a vše zavčas zaplatíte, budete mít výhodnější cenu než později. To samé platí o druhé možnosti. Last minute zájezdy se prodávají pár dní před odjezdem. Někdy dokonce pár hodin. Pokud jste tedy spontánní a rádi se rozhodujete ze dne na den, s nákupem dovolené vyčkejte.

Dejte letos Česku šanci i vy! Uvidíte, že si to užijete úplně stejně, ne-li lépe než v zahraničí. A pokud se obrátíte na profesionály, budete to mít úplně bez starostí a dovolenou si užijete na maximum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *