Za zvířaty na Svatý Kopeček

Navštivte zoologickou zahradu v příjemném lesním prostředí, které dává zoo zajímavou atmosféru. Najdete ji v podhůří Nízkého Jeseníku, u města Olomouc.

O ZOO

V roce 1956 byla zahrada otevřena po tom, co byl velký zájem o provizorní koutek nacházející se v Olomouci. Jako vhodné místo bylo vybráno prostředí na Svatém Kopečku.

V zoo se seznámíte s více jak 354 druhy zvířat. Navštívit můžete celkem šest pavilonů – šelmy, opice a žirafy, levharty mandžuské, netopýry, jihoamerický pavilon. Ve společném výběhu spolu koexistují medvědi a vlci. Napínavá může být i procházka po stezce přímo mezi klokany a psouny. Zajímavé jistě budou i výběhy nosálů, gepardů, pižmoňů či sobů.

V zoo pomalu vzniká rozsáhlá plocha safari, kdy původní výběhy mají být změněny v pět rozlehlých areálů rozčleněných dle zoogeografických zón. Má tak vzniknout areál Euroasie, Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida. Do areálů pojede safari vláček.

Takovou raritu představuje i volný výběh makaků červenolících, ve kterém najdete i dřevěnou lávku zavěšenou nad údolím. Návštěvníci můžou projít přes most a následně po vyznačené stezce mezi zvířaty. Podobný otevřený výběh opic byste našli až v Holandsku či Dánsku.

K návštěvě také vybízí vyhlídková věž, která se pyšní titulem nejvyšší rozhledna v zoologických zahradách České republiky. Navštívit ji můžete od března do října.

Jak a kdy do zoo

Zahrada je otevřena celoročně. Na zastávku Svatý Kopeček, ZOO vás dovezou autobusy č. 11 a 111 odjíždějící ze stanoviště D, které se nachází před budovou hlavního vlakového nádraží. Odsud je to již jen kousek k zoo. Kousek před zahradou najdete parkoviště, pokud přijedete autem.

Zahrada je otevřena celoročně, mimo sezónu (říjen až březen) vyjde vstupné na 80 korun pro dospělého a 50 korun pro děti, studenty a důchodce, v sezóně je vstupné o něco vyšší – pro dospělé činí 110 a 70 korun pro studenty, děti, důchodce.