Zámek Hrubý Rohozec otevírá

Jaro klepe na dveře a to je dobrá zpráva pro každého, kdo touží po tom opět navštěvovat tuzemské hrady a zámky. Tradicí totiž je, že jsou během zimní sezony zavřené a tak je vždy nutné počkat na jaro. A jelikož vás jako milovníky cestování chceme seznámit se zámkem Hrubý Rohozec, je třeba říci, že ten byl otevřen již o víkendu, 14. – 15. března. Na standardní provoz poté najede od měsíce dubna.

Více než 30 místností

Pokud se do zámku vydáte na prohlídku, rozhodně budete mít jistotou toho, že nebudete zklamáni. To, co můžete vidět, je totiž více než 30 skutečně bohatě zařízených místností. V nich v minulosti žil rod Des Fours Walderode. Velkým pozitivem je to, že téměř veškerý nábytek a vybavení je skutečně původní a nejedná se o žádné imitace. A i když v minulosti byly prostory vyklízeny, dostalo se vše na správné místo. A tak stačí pár kroků a budete si i vy užívat dokonalé minulosti, která s tímto místem souvisí. A tak můžete vidět, v jakém luxusu žil hrabě, hraběnka i další obyvatelé, kteří zámek pravidelně užívali právě k tomu, aby sloužil jako jejich přepychové sídlo.

Mezi další pokoje, které můžete vidět, patří biliárový pokoj, dětská herna, pokoj guvernantky, ale i ložnice pro hosty, nebo takzvaný modrý salon.

Kam rozhodně zavítat?

Ideálně do všech míst, ale pokud je několik, které patří mezi nejzajímavější, je to určitě knihovna zámku. Zde najdete nejenom tisíce titulů, ale také výraznou portrétní galerii, kde se seznámíte se všemi majiteli zámku, ale i s členy jejich rodin.

Vyrazit ale lze i do nejstarších míst na zámku Hrubý rohovec, kterými je středověké sklepení. Pravděpodobně není staršího, a i strašidelnějšího místa, než sklep. Naopak k příjemné procházce vybízí zámecký park, který oslní milovníky cestování jak krásami rostlin a dřevin, tak i krásami architektury. Tu zde dotváří desítky soch, které pochází především z osmnáctého a také devatenáctého století.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *