Zámek Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou, ležící nedaleko Hradce králové není jenom místem známé bitvy. Je také místem, které můžete navštívit ve chvíli, kdy jste milovníky unikátních zámků, které jsou postaveny v renesančním stylu. A přesně takový je dnes zámek Karlova Koruna, který právě v Chlumci nad Cidlinou leží. Dal ho postavit František Ferdinand Kinský, a to již v roce 1721, přičemž dokončena byla stavba již o dva roky později. Už od samotného počátku měl sloužit objekt primárně jako reprezentativní sídlo, což samozřejmě napovídá tomu, že je místo opravdu unikátní.

Řada významných autorů

Na samotné stavbě se pozitivně podepsala celá řada různých odborníků a umělců té doby. Například samotné plány vypracoval Jan Blažej Santini-Aichlq stavba nebyla svěřena nikomu jinému, než jednomu nejlepších představitelů doby baroka, kterým byl F. M. Kaňka. Součástí zámeckých prostor je samozřejmě také rozsáhlá zahrada, která je pro změnu vybudována v unikátním anglickém stylu.

Co můžete vidět?

Pokud se na zámek vydáte, máte možnost se seznámit nejenom s unikátními místnostmi, které patřili rodu Kinských, ale ve kterých pobývali také jejich hosté. Vše doplňují také četné salonky, kdy tím nejzajímavějším je zcela určitě salonek loveckých trofejí. Vše poté doplňuje unikátní výstava obrazů, kde je zachycen celý rod, ale uneseni budete jistě také rozsáhlým chovem chlumeckých plaváků. Tedy unikátních koní Kinských.

Od dubna do října

Zámek je pro vás otevřen kdykoliv, v období od dubna do října, a to v dopoledním a odpoledním čase, v rámci pravidelných prohlídek. Samotná zahrada je poté přístupná celoročně a také můžeme říci, že láká všechny milovníky cestování, které nejenom daný kraj, ale i město Chlumec nad Cidlinou navštíví. Zámek je totiž bezpochyby jednou z hlavních dominant, které se na území tohoto města nacházejí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *