Zámek v Telči

Zámek v Telči znají všichni, kteří se velmi často dívají na české pohádky nebo české filmy pro děti. Na zámku v Telči se totiž točilo zřejmě nejvíce českých filmových pohádek.

DSC00628
Klenot renesanční architektury
Zámek v Telči patří mezi skvosty renesanční architektury. Zámek se zachoval ve velmi dobrém stavu a totéž platí i o jeho vkusných interiérech, které nesou výrazné stopy italské renesance. Zvláště krásné jsou reprezentační sály, které mají nádherné kazetové stropy ze dřeva. Od roku 1994 je otevřena i druhá zámecká trasa, která vede pokoji, které obývali poslední vlastníci zámku, kterým byli Liechtensteini-Podstaští. Tito majitelé byli na telčském zámku až do roku 1945.

DSC00645
Zámecká galerie
Na telčském zámku je rovněž zajímavá galerie, ve které mimo jiné najdete obrazy známého českého malíře Jana Zrzavého. V zámecké galerii jsou rovněž pořádány příležitostní výstavy. Loni zde byla například výstava, která se jmenovala Telčí po stopách filmu. Před krásnou renesanční chodbou, která vede do zámecké galerie se pak rozprostírá příjemná francouzská zahrada, která vznikla na konci 16. století.

DSC00640
Zámecké okruhy
Zámek v Telči má hned tři zámecké okruhy. První okruh nabízí renesanční interiéry zámku. Na této prohlídkové trase například uvidíte Zlatý sál nebo Modrý sál. Druhý prohlídkový okruh nabízí salony rodiny Podstatských, které jsou z 19. století. Zde je ještě k vidění zajímavá obrazová sbírka nebo soubor historického nábytku. Třetím okruhem je zámecká galerie. Dále můžete na telčském zámku navštívit zámeckou zahrada, kde je k dispozici hodně laviček k posezení. Vstupné na první prohlídkový okruh stojí pro dospělého návštěvníka 120 korun, respektive 80 korun. Druhá prohlídková trasa vyjde vaší peněženku na 90 korun, respektive 70 korun. Vstup do zámecké galerie pak stojí 65 korun, snížené 45 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *