Zavítejte do centra IQLANDIA

Každý milovník cestování si čas od času rád odpočine a zvolí pro změnu trochu jiný druh kulturního vyžití. V případě cestování v severních Čechách, konkrétně v blízkosti města Liberce, se může jednat například o návštěvu velmi originálního zábavního parku IQLandia, který disponuje více než deseti expozicemi o čtyřech stovkách interaktivních exponátů.

IQLandia je novým zábavním centrem v Liberci, které bylo otevřeno 29. března 2014. Svým způsobem se tak jedná o nástupce známého iQPARKU. Toto vědecké centrum návštěvníkům nabízí například prvního mluvícího robota v České republice, případně pro astronomy jistě velmi zajímavé 3D planetárium. Mezi jednu z nejzajímavějších expozic v IQLANDII, které mohou zájemci v současné době navštívit je tak zvaná GeoLab aneb Hurá do podzemí, v rámci které se návštěvníkům nabízí možnost poznat, jak vlastně vypadá planeta Země pod svým povrchem. Neméně zajímavé je již zmíněné 3D planetárium obsahující velmi rozsáhlou databázi vesmírných objektů, na které se můžete interaktivně nechat přenést a přečíst si zajímavé informace.

images

Pro širokou veřejnost jsou k dispozici také dva hlavní programy. Prvním je Science show, kdy je divákům představena řada zajímavých vědeckých pokusů a tím druhým je Hurá do laboratoře. V laboratoři mají sami návštěvníci možnost vyzkoušet si, jaké to je být skutečným vědcem.

Svetelny_tunel_v_iQlandiiI__medium

Pokud se rozhodnete pro cestování do Liberce a návštěvu komplexu IQLANDIA, rozhodně si pro prozkoumání všech exponátů a využití všech možností vyhraďte celý den. Výlet je nejvhodnější pro rodiny s dětmi, ale i pro osamocené cestovatele s hlubším zájmem o vědu a související obory. Centrum IQLANDIA naleznete přímo naproti velké budově Babylonu, ve které se nachází předchůdce tohoto vědeckého komplexu iQPARK.

1394197519_P201403070461901