Zavítejte do unikátního 3D planetária

Plzeň není jenom městem vynikajícího piva a historických památek, ale je také městem, kde se můžete setkat s moderními technologiemi. Přesto to vám nabídne 3D planetárium v Techmania Science Centru. To se pyšní unikátní možností přenést vás do trojrozměrného prostoru, v rámci kterého poznáte nejenom náš vesmír, ale stejně tak máte možnost poznat třeba naši planetu, a to v podobě vodní, nebo zvířecí říše.

Co můžete očekávat?

Celý prostor daného centra zabírá plochu více než 1 000 metrů čtverečných. Pokud se však budeme soustředit přímo na zmíněné 3D zážitky, máte možnost navštívit dvě zajímavé projekční kopule, na kterých se vám díky 3D technologii dokonale promítne nejenom naše planeta, ale i vesmírná tělesa, či dokonce mikroskopický svět. Stačí si nasadit 3D brýle a posadit se do jednoho ze sedadel. Rázem si budete připadat skutečně jako v samotném centru všeho unikátního.

Tím ale zážitky rozhodně nekončí, jelikož součástí prostor jsou i zajímavé expozice spojené s vesmírem, díky kterým se můžete dozvědět řadu zajímavých informací, které jste určitě netušili.

Pohybujte s obřím globusem

Tím ale nabídka unikátních možností také nekončí, jelikož součástí výstavy je také globus nazývaní jako Science On a Sphere. Ten se vznáší ve volném prostoru a vy jako návštěvníci máte možnost ho nejenom pozorovat, ale máte možnost ho dotykem ovládat a měnit, díky čemuž můžete pouštět i zajímavé filmy spojené s historií země, nebo pozorovat různé přírodní jevy. A to vše právě s možností interaktivního zapojení, což celkový zážitek dokonale umocní.

Co vás však může také ohromit, to je i samotná budova, ve které se planetárium nachází. Pochází už z dvacátého století, ale čím určitě zaujme, to je metodou stavby, kdy vznikala pomocí spojování a lepení lamel. I to je pro někoho důvod, proč by měl Techmania Science Centrum navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *