Zkusili jste cyklistický zájezd? Jaké má výhody a jak to na něm vypadá

Tisíce Čechů se každý rok vydávají s cestovkou na cykloturistický zájezd. Cestují a poznávají tak ze sedla svého jízdního kola. Jak to na takovém zájezdě vypadá a jaké má výhody? Pokud jste ještě cykloturistický zájezd nevyzkoušeli, tak se to teď dozvíte. 

Cyklistický zájezd bývá v podstatě jako poznávací zájezd, ale se zásadním rozdílem. Mezi zajímavými místy nechodíte pěšky nebo nejezdíte třeba autobusem, ale využíváte jízdního kola. Obvykle si na takový zájezd berete své vlastní kolo. Jeho přeprava z nástupního místa je už součástí zájezdu. Poté jedete po předem naplánované a vyzkoušené trase po nejzajímavějších místech. Denní trasy často začínají či končí na ubytování. Někdy se využívá autobusu, aby denní trasa byla co nejzajímavější a nejezdilo se pořád po tom samém úseku. 

Pro některé cestovní kanceláře je nedílnou součástí zájezdu průvodce. Ten jede se skupinou cyklistů a ukazuje ty nejkrásnější místa. Zároveň rozumí místním zvykům nebo tradicím a má co povědět. Nezapomene ani na ochutnávání místních specialit nebo prohlídku těch nejzajímavějších míst. Například si můžete prohlédnout středověký hrad, který je při trase. Jindy ale zase naopak může být čas na odpočinek u vody. 

Nicméně je potřeba si dát pozor, aby se jednalo o “skutečně” cyklistický zájezd, jak je popsáno výše. Mnoho cestovek se snaží prodávat jen ubytování, a tak můžete být během zájezdu zklamáni. Zájezd pro cyklisty sice může obsahovat ubytování, či případně i dopravu, ale na trasy si budete muset vyrážet sami, nanejvýš vám delegát dá mapičku. Proto je potřeba si vybrat cestovní kancelář, u které jde hlavně o program a zážitky. 

Autobusem se vozí i kola 

Jízdní kola se vozí na speciálně upraveném přívěsu. Nakládání kol do přívěsu dělají průvodci nebo také řidiči. Vy už jen asistujete a “dohlížíte”. Autobus je velkou výhodou cyklistických zájezdů. Autobus totiž jede spolu s cyklisty a na vybraných místech dělá servis. Vy tak můžete jezdit nalehko, protože si věci můžete nechat v autobuse a také se můžete u autobusu občerstvit. 

Zájezdy pro všechny druhy kol 

Nabídka je široká. Existují zájezdy s náročnou cyklistikou na horských kolách, zájezdy zaměřené pro výkonné sportovce se “silničkami” i úplně pohodové zájezdy s nenáročnou cyklistikou vhodné takřka pro všechny včetně rodin s dětmi. Takové zájezdy jsou vhodné i pro elektrokola, kterých jezdí po cyklostezkách čím dál více. 

Zájezdy s cyklistiku si můžete prohlédnout na webu cestovní kanceláře HOŠKA TOUR, která je organizuje. HOŠKA TOUR je cestovka pro poznávání a zážitky už od roku 1991. Mimo cyklistických zájezdů se zaměřuje na zájezdy s pěší turistikou a poznávací zájezdy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *