Zoo Dvůr Králové

Pokud si budete chtít na jeden den oddechnout od pracovních povinností a naplánovat rodinný výlet v oblasti Královéhradeckého kraje, měli byste rozhodně zvážit návštěvu Zoologické zahrady ve Dvoře Králové, která láká návštěvníky mimo jiné na originální safari projížďku.

V zoo ve Dvoře Králové naleznete především africká zvířata, na která se Zoo specializuje od šedesátých let dvacátého století. Právě díky tomu rostl exponenciálně význam této zoologické zahrady v mezinárodním měřítku. Od roku 1989 mají návštěvníci možnost využít výletní safari projížďky v upravených turistických autobusech a užít si tak zážitek, který je běžně vyhrazen pouze dobrodruhům cestujícím přímo do Afriky. V roce 2011 byla dokonce zavedena možnost absolvovat tuto projížďku ve vlastním voze. Kromě afrických zvířat můžete vidět i galerii obrazů ilustrátora pravěku Zdeňka Buriana.

pic 1

Zajímavosti

K roku 2011 je v evidenci Zoologické zahrady ve Dvoře králové zapsáno 2 717 kusů zvířat. Celkový počet druhů dosahuje čísla 292, z čehož jsou 67 savci a 101 ptáci. Zoologická zahrada zaměstnává 158 zaměstnanců. Právě díky zmíněnému zážitku spojeným s absolvováním safari projížďky se jedná o jednu z nejpopulárnějších zoologických zahrad v České republice, o čemž svědčí i počet zaměstnanců a množství celkových příjmů, na základě čehož zaujímá Královédvorská zoologická zahrada druhé místo za pražskou.

zoo-dvur-kralove-nad-labem-00002

Množství každoročně příchozích návštěvníků řadí tuto zoologickou zahradu až na páté místo v České republice. Majetkem zoologické zahrady byly do roku 2009 i 4 z údajně posledních 7 exemplářů žijících nosorožců tuponosých severních, tohoto roku byly ovšem kvůli lepším podmínkám pro přežití převezeni do soukromé rezervace Ol Pejeta, nacházející se v centrální Keni.

safari

Všem návštěvníkům ZOO Dvůr Králové doporučujeme návštěvu od května do září, kdy mohou využít safari projížďky. Ve zbytku ročních období si lze pouze prohlédnout klasické pavilonové výběhy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *