Jedna z nejznámějších věží „stověžaté“ Prahy původně sloužila jako zvonice kostela svatého Jindřicha a svaté Kunhuty. Pokud ji budete chtít navštívit, vydejte se mezi Jindřiškou ulici a Senovážné náměstí na Novém Městě. Věž je vysoká 6,7 metru a jedná se tudíž o nejvyšší volně stojící zvonici v Praze.
Zvonice byla postavena mezi lety 1472 a 1476 ve stylu gotické architektury. Roku 1577 byla obohacena o hodiny, jejichž ciferník je zdoben znaky Starého a Nového města a českých zemí. V polovině sedmnáctého století věž sloužila především obranným účelům proti vpádu Švédů, přičemž byla také částečně pobořena. Mezi lety 1876 a 1879 došlo k rozsáhlé rekonstrukci a přestavbě podle neogotického slohu. Po této rekonstrukci získala věž několik metrů navíc a dosáhla dnešní výšky 65,7 metru. Zatím posledních stavebních úprav se věž dočkala v roce 2001, kdy byla vestavěna nová patra a výtah ve středu věže. V desátém patře věže byl také vybudován prostor k účelům turistických návštěv objektu.
Na vrcholu věže nalezneme několik zvonů. Ten nejstarší se jmenuje Maria, který vznikl roku 1518 a váží půl tuny. Největší ze zvonů, Jindřich z roku 1618, váží úctyhodných 3 350 kilogramů a jedná se tedy i o nejtěžší z místních zvonů. Poslední zvon je nazýván Dominik a váží přesně jednu tunu. Zkonstruován byl roku 1850. V současnosti má věž pronajatou soukromá společnost Jindřišská věž s.r.o., která provozuje zdejší restauraci, vyhlídku a zvonkohru. Cestování ke věži je umožněno buď pěší procházkou centrem Prahy, nebo využitím tramvajové zastávky Jindřišská, nacházející se přímo před objektem Jindřišské věže. Protože prohlídka věže nezabere mnoho času, doporučujeme Vám doplnit si výlet o další zajímavé památky českého hlavního města, jako je například socha svatého Václava na Václavském náměstí nebo Staroměstský orloj.