Muzeum nacismu v Praze

Muzeum, nacházející se nedaleko Václavského náměstí v Praze svým návštěvníkům představuje pohled na strašlivou éru komunismu především v Československu a v Praze.

O muzeu

Toto muzeum se zaměřuje zejména na totalitní režim v letech 1948 – 1989 do doby Sametové revoluce. Muzeum má tři hlavní části, které se pomyslně nazývají „Sen, Realita a Noční můra“. Velmi zajímavě a především realisticky jsou zpracované 3D instalace továren, výslechových místností, ateliérů. socialistických umělců, školních tříd či obchodů s potravinami (nebo spíš bez potravin). Mladá generace má tak možnost dozvědět se, kdo to byl třeba „vetslák“, jak se slavil první Máj, jeho význam a spoustu dalších zajímavých věcí.

muzeum_kt021110_denik-380

V promítací místnosti je pro návštěvníky připraven dvaceti minutový dokument, jehož záměrem je přiblížit lidem období mezi lety 1969 – 1989 a jako bonus jsou připraveny pečlivě vybrané záběry ze dne 17. listopadu 1989. Výstavu doprovází krásně zpracované vyprávění související se směrodatými daty a fakty o komununismu.

narodni-hrbitov

Muzeum se rozkládá na 500 metrech čtverečných v paláci Savarin v centru Prahy konkrétně na Příkopě 10. Sama bych ho zhodnotila jako velmi přehledné, stručné, zajímavé a objektivní. Jeho návštěva je tak vynikající způsob, jak si připomenout mnohdy kruté období nebo získat základní znalosti o tomto režimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *