Tip na výlet: Peklo Čertovina vás zve na návštěvu

Taky už vás napadlo, jak to asi vypadá v nebi a jak v pekle? O nebi vám toho moc nepovíme, ale o tom , jak to vypadá v pekle, už máme celkem jasnou představu. Vydali jsme se do něj totiž podívat. Kam? Do Pekla Čertovina.

Peklo Čertovina – unikát, který jinde na světě nenajdete

Nedaleko Hlinska v Čechách najdete obec Čertovina. A právě tam našli svůj domov čerti a čertice, jejichž loď se v roce 666 převrátila dnem vzhůru. Čertům vládne sám Lucifer, který tehdy vzal své vidle a zapíchnul je před příď korábu a přikázal všem čertů kopat a kutat, až si vykopou Peklo.

No, těžko říct, který z Luciferů to řekl, protože ve zdejším pekle najdete hned dva. Nic to ale nemění na tom, že PEKLO má podobu obří převrácené lodi o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. Celá stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem a vy se sem v rámci prohlídky můžete podívat.

Na recepci si vás vyzvedne čert Vytřas a zavede vás do útrob Pekla. Spolu s učitelkou Hubertou vás naučí čertím způsobům, seznámí vás s hříchy, usadí na trapidla. Žízeň spláchnete pivem z rohu, děti dostanou vodu nebo kofolu. Možná se při prohlídce potkáte i se samotným Luciferem…I děti si prohlídku užijí.

Závě rprohlídky je v pražírně, kde si můžete vychutnat opravdu vynikající kávu a dát něco na zub. Moc to ale nepřehánějte a po prohlídce si zajděte do Pekelného šenku. Dejte si hořící vidle, kotlíkový guláš nebo rovnou Hříšné obžerství na lopatě plné laskomin. Hlad mít určitě nebudete.

Víte, že v Pekle Čertovina se můžete i ubytovat? Vybírat můžete mezi různými apartmány, pokoji v Penzionu U Jidáše, mobilheimy a Chaloupkou pod Peklem.

Jak se do Pekla dostat?

Peklo má adresu Medkovy Kopce 35, zná ho kupodivu i navigace. Jakmile se přiblížíte, budou vás navádět i směrovky.

Auto nechte na parkovišti, do Pekla dojdete příjemnou procházkou po stezce, která vám toho o Pekle spoustu prozradí. Zajímá vás, jak dlouho se Peklo stavělo a kolik tam bydlí čertů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *