Horní domky

Rokytnice nad Jizerou recenze

Rokytnice nad Jizerou je v létě i v zimě výborným místem pro aktivní odpočinek. Pojďme se podívat na možnosti v letní sezoně.

Rokytnice je vybavená bankomaty, supermarketem, poštou, tenisovými kurty a samozřejmě nádherným areálem s jednou z nejdelších sjezdových tratí v ČR, sjezd z Lysé hory je po širokých sjezdovkách a je to parádní.

Tuto lokalitu si oblíbil i zpěvák Lou Fanánek Hagen Baden, který nedaleho Rokytnice bydlí a kam se přestěhoval z Prahy.

Bikepark Rokytnice downhill

V rokytnici jsme na půjčených sjezdových kolech otestovali downhill sjezdovou trať. Je samozřejmě vhodné a doporučujeme zapůjčit i kompletní chrániče těla a helmu, při prvním pádu oceníte chrániče holení i loktů, sjezdy jsou kamenité.

Pro koho jsou tratě určené a jak se na ně dostanete.

Můžete vyjet nahoru na kole po asfaltové cestě, ale je to stoupání nahoru částečně po sjezdovce a je to hodně náročné, zkušeny MTB biker to samozřejmě vyjede. Pokud si budete chtít místních tratí užít, zvolíte sedačkovou lanovku. S kolem vyjedete na Horní domky a můžete začít sjezdy. Volba je mezi modrou trasou, červenou a černou.

Modrá trať Bikepark Rokytnice

Modrou sjede šikovný 6 letý kluk a bude ho to náramně bavit. Viděli jsme tuto trať sjet rodinu cca 6 let, 8 let a rodiče, maminka neměla horské ale trekingové kolo a zvládli. Ju nutno podotknout, že modrá trasa se dá samozřejmě jet i velmi svižně a sportovně a nehledě na to, že se jedná o nejsnažší cestu tohoto bikeparku, je velmi povedená a doporučujeme vyzkoušet.

Červená trasa Bikeparku

Více skoků, rychlejší sjezdy, klopenky …. Tohle je trasa pro jako jsme byli my když jsme pro Vás tuto trasu testovali, jezdíme na horských kolech, máme nějaký zkušenosti, ale na sjezdovém celopéru v bikeparku jsme poprvé. Tato trasa nás doslova nadchla, protože každý skokánek můžete zároveň i objet a vynechat ho.

Černá trasa

S narůstajícím sebevědomím jsme vyzkoušeli černou trasu. Sjeli jsme ji, ale ……. skoky už nejdou objet, musíte to mít už opravdu v ruce a být zkušený biker… takže uznáváme, že jsme ji vlastně tak docela nesjeli, ale v půlce jsme z ní odešli na červenou 🙂

Lanová dráha a ceny

Lanovka v létě nejezdí neustále, ale v 0,5 hodinových intervalech. První jízda v 9 hodin, 10-12minut se sedí na lanovce, 15 minut sjezd a můžete nasednout na jízdu v 9.30. Takže si takhle na dopolední permici zajezdíte kolikrát , když se končí ve 12?

Lanový park

Lanový park v Rokytnici nepatří k těm nejsnadnějším, ale stojí za to. Najdete u dolní stanice lanovky přímo u parkoviště. Má dva okruhy, kratší i delší, otestovali jsme oba. Zvládli jsme to a jako přídavek jsme si dali sjezd po 170m dlouhém ocelovém laně s nárazem do stromu obaleného nějakou žíněnkou, dobrý zážitek. V parku jsme viděli i děti ve věku cca 7 let, doporučuji konzultovat s instruktorem, který Vám předává jištění a přilby jestli je nebo není vhodné právě pro Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *