Adršpašské skalní město

Zima už pomalu dává naší zemi sbohem, což samozřejmě znamená jediné, a to možnost začít pomalu ale jistě plánovat další možnosti výletů venku. Vyrazíme-li na Náchodsko, do obce Adršpach, můžeme zde využít zeleně značený turistický okruh, který má zhruba 4 kilometry. Nazýván je jako Adršpašské skalní město. Už samotný název jasně naznačuje, kudy tento nenáročný a poměrně krátký okruh povede. Právě pro jeho kratší vzdálenost a jednoduchý terén je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi, které chtějí poznat zajímavý kousek právě naší země.

Začínáme naši prohlídku

Pokud vyrazíme po zmíněné zelené značce, to první, na co budeme upozorněni, jsou dva výrazné skalní masivy, doslova dvě věže, označované jako Džbán a Homole cukru. Ty určitě nadchnou svou dominancí a velikostí. Pokračujeme-li dále, míjíme celou řadu menších či větších skal, na kterých můžeme mimo jiné pozorovat i řadu horolezců. I ti totiž Adršpašské skalní město velmi obdivují, jelikož jim umožní zdolávat více či méně náročné cesty.

Dostaneme-li se zhruba do poloviny celého okruhu, neměl by naší pozornosti uniknout Malý vodopád a Velký vodopád. Zajímavostí totiž je, že vytékající vodu má na svědomí uměle vytvořené skalní jezero.

Na výlet lodičkou

Zde máme možnost drobní odbočky právě k danému jezeru. To umožní nejenom pokochat se jeho krásou, ale máme zde i možnost projet se po něm na pramici. To může být zajímavým zpestřením, ale i možností, jak dát odpočinout nohám – hlavně těm dětským.

Pokračujeme v cestě

Po výletě na lodičce se opět vracíme na okruh, v rámci kterého dorazíme ke skále, která je nazývána jako Milenci. I ta stojí za pozornost, jelikož je největším zdejším útvarem. Dalšími zajímavostmi, které vytvořila kombinace pískovce a počasí jsou Starosta a Starostová, Cukrovarský komín, nebo místo s dokonalou ozvěnou, které najdeme na samotném konci naší cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *