Cestování po západních Čechách

Západní Čechy jsou plné krásných míst, která stojí za návštěvu. Pokud i vy patříte mezi ty, kdo rádi objevují nová místa, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Představíme vám několik míst, která tady prostě musíte vidět.

Tip číslo jedna: Mariánské Lázně a jejich krásy

Když se řekne západní Čechy, snad každý si hned vybaví západočeský lázeňský trojúhelník, jehož součástí jsou tři lázeňská města. Jedním z nich jsou Mariánské Lázně, které se mohou pochlubit nejen elegantními hotely, krásnými parky a mnoha vývěry minerálních vod, ale také dominantou města v podobě Zpívající fontány. Kdo ji alespoň jednou neslyšel, jako kdyby ani nebyl. Rozeznívá se po celou sezónu vždy v lichou hodinu, její písně se pravidelně střídají.

Víte, že v Mariánských Lázních stojí za návštěvu i další místa? Mezi nimi například zdejší muzeum nebo park miniatur Boheminium. Milovníci přírody zase ocení Obůrku Hvozd, kde zblízka mohou pozorovat daňky a jeleny.

Tip číslo dva: Objevte Františkovy Lázně

Další z měst lázeňského trojúhelníku. Františkovy Lázně jsou jako stvořené pro regeneraci organismu a načerpání nových sil. Jezdí sem nejen ženy s gynekologickými obtížemi, ale i mnozí další. Procházet se můžete po kolonádě, tělo unavit v Aquaforu, navštívit přírodní rezervaci SOOS.

Tip číslo tři: K návštěvě lákají i Karlovy Vary

Třetí město z proslulého trojúhelníku lázeňských měst, tedy Karlovy Vary, je proslulé nejen Vřídlem. Za návštěvu stojí i kolonáda, Motýlí dům na vrchu Diana, Vánoční dům nebo Návštěvnické centrum Becherovky. Karlovy Vary jsou nejvýznamnějším lázeňským městem v ČR, založil ho Karel IV. a každý rok ho navštíví tisíce turistů z celého světa.

Tip číslo čtyři: Prozkoumejte zdejší doly

Západní Čechy, to nejsou jen lázeňská města a minerální prameny, vydat se můžete i do podzemí. K návštěvě zve hned několik dolů, mezi nimi zaniklý cínový důl na území obce Rovná, Důl Jeroným. Jen kousek od něj, v Krásně, najdete Hornické muzeum. Vydat se můžete i do Jáchymova, do Štoly č.1, která připomíná způsob dobývání nerostů v minulém století.

Tip číslo pět: Znáte Thun a Moser?

Kdo by neznal porcelán značky Thun nebo sklo Moser, které je oblíbené nejen mezi našimi i zahraničními státníky? Oba podniky se nachází v západních Čechách, dokonce jen kousek od sebe. Oba můžete navštívit a absolvovat velmi zajímavou prohlídku výrobou.

Tip číslo šest: Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart se stejně jako Mariánské Lázně mohou pochlubit statutem klimatických lázní, dominantou města je lázeňská čtvrť i klasicistní zámek s rozlehlým anglickým parkem. Nedaleko můžete navštívit i osadu Kladská uprostřed lesů a rašelinišť. Její součástí je i lovecký zámeček nebo Dům přírody Slavkovského lesa.

Tip číslo sedm: A co Plzeň?

Dalším velkým městem v západních Čechách je Plzeň. Ačkoli nejde o lázeňské město, navštívit ji se rozhodně vyplatí. Vydat se můžete do zoologické zahrady nebo Dinoparku, zajímavé je i zdejší podzemí. Milovníci zlatavého moku by si neměli nechat ujít návštěvu Plzeňského pivovaru, během které ochutnáte pivo natočené přímo ze sudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *