Co můžete v Mariánských Lázních vidět o Vánocích?

Vánoce se nezadržitelně blíží, obchody jsou plné lidí a my přemýšlíme, jak si ten předvánoční čas aspoň trochu užít. Co takhle vyrazit na nějaký ten výlet? Třeba do Mariánských Lázní?

Mariánské Lázně leží v západních Čechách a spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Z této trojice jsou nejmladší, o to bouřlivější byl jejich vývoj. Vždyť město založil opat kláštera Teplá Karel Kašpar Reitenberger na počátku 19.století.

Není to tedy tak dlouho, co se návštěvník lázní prodíral neprostupným pralesem v místech, kde dneska jsou nádherné parky a elegantní hotely.

Víte, že první lázeňský hotel byl postaven roku 1808?

Co vidět v Mariánských Lázních přes Vánoce?

Krásných míst je ve městě k vidění spousta, ne všech si ale mimo sezónu můžete užít. Příkladem je třeba dominanta města, Zpívající fontána. Ta se rozeznívá každoročně 30.dubna, pak hraje několikrát denně až do konce října. Pak si dopřeje zimní pauzu. Podívat se na ní ale samozřejmě můžete, je krásně osvětlená. Jen si ji neposlechnete.

Náš tip: Na Kolonádě se můžete pokochat i pohledem na nazdobený a osvícený vánoční strom a pojídat při tom tradiční teplou lázeňskou oplatku.

Miniaturpark Boheminium

Čtvrtý největší park miniatur v Evropě se nachází v Mariánských Lázních, těšit se můžete na modely památek jako zámek Lednice, hrad Karlštejn, muzeum železnice Lužná, přehradu Les Království, hrad Loket a mnoho dalších.

Víte, že park je otevřen každý den po celý rok, bez ohledu na počasí?

Městské muzeum Mariánské Lázně

Město je silně spjato s mnoha slavnými osobnostmi, jednou z nich je i básník Johann Wolfgang von Goethe. V domě, ve kterém v roce 1823 bydlel a myslel tam na svou mladičkou lásku Ulriku von Levetzow, dnes najdete Městské muzeum.

Víte, že muzeum je dominantou Goethova náměstí, kde se můžete vyfotit se sochou samotného Goetha?

Sochy Franze Josefa I. a Edwarda VII.        

Když se vydáte parkem dolů od Kolonády, rozhodně nemůžete minout sochy Franze Josefa I. a Edwarda VII. jako vzpomínku na jejich setkání 16.8.1904. Kde jinde se vám poštěstí vyfotit se s tak významnými osobnostmi?

Skiareál Mariánky

V zimě se nechceme jen procházet, rádi brázdíme svahy na lyžích a snowboardech. Vzdávat se této záliby nemusíte ani v Mariánských Lázních, stačí vyrazit do zdejšího skiareálu. Že jste si s sebou nevzali lyže? Nevadí, součástí areálu je i půjčovna.

Víte, že skiareál se nachází jen 400 metrů od lázeňské kolonády a čeká tu na vás víc než 1,5 km sjezdových tratí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *