Cyklostezka z Hradce Králové do Kuksu

Hradec Králové a jeho okolí se v posledních letech výrazně změnilo, doslova k nepoznání. A to hlavně proto, že vznikla celá řada zcela nových cyklostezek. A jednou z takových je i Labská cyklostezka, tedy stezka spojující Hradec Králové a Kuks. Ta se aktuálně může pyšnit dokonce tím, že je jednou z těch nejdelších v naší republice. Samotná její délka je 26 kilometrů, které ve většině případů vedou příjemnou krajinou podél řeky Labe, ale stejně tak i podél řek Metuje, nebo Úpa.

Co lze během cesty vidět?

Samozřejmě milovníci cyklistiky a památek se nejvíce těší na cíl cesty, kterým je Hospital Kuks. Ten ale není to jediné, co lze obdivovat. Už v samotném Hradci králové je to třeba kamenný most na Pláckách. Cesta vede též přes Smiřice, kde stojí za návštěvu kaple Zjevení Páně, která pochází z období baroka. Zde ale zaujme i zámecký park. To, že dále pokračujeme do Josefova, a to k významné pevnosti, určitě není třeba zkušeným cestovatelům nijak zvlášť připomínat.

Skvělý povrch a dostatečná šířka

Velkou výhodou dané cyklostezky je určitě i to, že je tvořena kvalitním a rovným asfaltovým povrchem, který nabídne i dostatečnou šířku. Ta vyhovuje nejenom cyklistům, ale třeba i lidem s vozíky na děti. Všichni se na cyklostezkách mohou setkávat také s in-line bruslaři, kterým je také přístupná. Tedy až na dvě místa v oblasti Jaroměře, kde je v celkové délce zhruba 750 metrů štěrkový povrch. Jinak žádné problémy nemusejí čekat ani tyto skupiny.

Ideální pro začátečníky

Jelikož Královéhradecko nepatří mezi nijak hornaté oblasti, můžete se jako cyklisté těšit i na to, že ani cyklostezka nepatří mezi náročné trasy. Naopak. Označována je jako lehká a tak je vhodná třeba i pro začátečníky. Stejně tak je samozřejmostí, že ji nemusíte zdolávat celou, ale lze se snadno napojit i na řadu dalších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *