Muzeum Antonína Dvořáka v Praze

Muzeum Antonína Dvořáka potěší zejména milovníky a vyznavače klasické hudby. Toto milé místečko tvoří jednu z částí Českého muzea hudby, které náleží Národnímu muzeu. Vzniklo v roce 1932 v Praze a sídlí v barokním letohrádku Amerika.

 

Toto muzeum představuje svým návštěvníkům kulturně osvětovou činnost významného českého skladatele Antonína Dvořáka (1841 – 1904) včetně dokumentů souvisejících s mistrovým životem a dílem. 

Stálá expozice muzea

Celoroční expozice muzea Antonína Dvořáka vás podrobněji uvede do skladatelova života. Kromě autografů, výtvarných děl, korespondence, listinných materiálů a osobních potřeb  se expozice zaměřuje zejména na staré fotografie, osobní památky, nástroje či bytové zařízení.

Muzeum se kromě jiného podílí na typech vědecké vědecké činnosti pořádáním koncertů, přednášek a výstav. Ročně muzeum navštíví tisíce turistů nejen u nás, ale i ze zahraničí. V malé muzejní prodejně si lze nakoupit různé suvenýry, nototisky a nahrávky Dvořákových skladeb. Na tuto expozici je vstup od 50 korun.

 

Památník

Skladatelův rodný dům v Nelahozevsi rovněž náleží pod správu Muzea Antonína Dvořáka. I tady je pro veřejnost přistupná stálá expozice zaměřující se na Dvořákovo mládí. Na tuto prohlídku je vstupné od 15 korun.

Dvořákova Nelahozeves

Mezi tradiční aktivity muzea patří vzpomínková slavnost u skladatelova hrobu v předvečer jeho smrti na Vyšehradském hřbitově.

Osobně mohu toto muzeum velice doporučit, neboť jsem měla sama možnost ho navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *