Horská osada Rejvíz

Někdo ji označuje za nejkrásnější lokalitu Jeseníků právě pro svou polohu v hlubokých lesích, kdy je vhodná jako výchozí místo nejen pro cykloturistiku, turistiku, na procházky a houbaření či v zimě na běžkařské výlety po okolí.

O osadě

Typická horská osada leží v krásném prostředí, v místě, kde začíná velmi rozsáhlý lesní komplex. Pro své umístnění uprostřed přírody je zdejší místo vhodné i jako ozdravný pobyt na čistém vzduchu. Na Praděd či Švýcárnu je to odsud kolem patnácti kilometrů. Kousek odtud se nachází i hojně navštěvovaná přírodní rezervace Rejvíz s proslulým Velkým mechovým jezírkem.

Zdejší obec je památkovou zónou, jelikož se zde nachází dochovaná dřevěná lidová architektura pocházející z 19. století, která není narušena nevhodnými dostavbami.

Můžete odsud pořádat výlety do dalších horských středisek, jako je Červenohorské Sedlo, Ramzová, v zimě si můžete zalyžovat ve vzdálenosti dva kilometry či zavítat do lyžařského areálu ve Zlatých Horách. Jako běžkařská trasa či cyklotrasa se nabízí výlet údolím Černé Opavy, přes Drakov do Vrbna pod Pradědem.

A kam v okolí vyrazit?

Kromě zmiňované přírodní rezervace Rejvíz se nedaleko nachází také zřícenina raně gotického hradu Koberštejn, jenž vznikl v 2. polovině 13. století. Skvělý výhled nabídne také rozhledna Zlatý Chlum nad Jeseníkem, zavítat byste měli i na Praděd a známou chatu Švýcárnu, do města Jeseník, na Červenohorské Sedlo.

Západně za městečkem Jeseník se skrývá jeskyně Na Pomezí a severně najdete zase jeskyni Na Špičáku, obě jsou veřejnosti přístupné a jistě stojí za návštěvu. Jelikož ani polské hranice nejsou daleko, nabízí se i návštěva našeho sousedního státu. Na řece Olešnici můžete spatřit zlatorudné mlýny, repliky mlýnů poháněných vodou, které sloužily pro těžbu zlata. Jako duchovní místo stojí za návštěvu také poutní kostel Panny Marie Pomocné.

Kobrštejn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *