Hradec Králové a jeho nejenom historické zajímavosti

Hradec Králové je hlavním městem královéhradeckého kraje a také celých východních Čech. Kromě příjemných podmínek k žití je oblíbený také mnoha návštěvníky, kteří přijedou jeho krásy obdivovat. Pojďme se podívat na některé z nich, které rozhodně stojí za to je navštívit.

Architektura je základ

To hlavní, čím se Hradec Králové pyšní, to je určitě architektura. Dokonalou stavbou je určitě Muzeum východních Čech, které láká nejenom na své sbírky, ale i na samotnou krásu své budovy, která byla dokončena v roce 1913. Jedná se o stavbu secesní z lisovaných cihel. Tím však krásy města nekončí, jelikož oblíbenou pamětihodností je i katedrála sv. Ducha, která byla postavena v roce 1307. Tu založila Eliška Rejčka, významná osobnost právě Hradce Králové.

Co je však dominantou města, to je určitě Velké náměstí Bílá věž. Dokonalá krása, ale i pravidelné odbíjení času jsou jasným symbolem města. Čím je ale stavba také zajímavá, to je hlavně faktem, že zde byl dočasně pohřben i Jan Žižka z Trocnova. Dnes samozřejmě už svůj hrob ve věži nemá.

Zajímavosti spojené s vodou

V Hradci Králové se také stékají dvě významné řeky, a to Labe a Orlice. I proto je město často spojováno s vodou. Významným místem je Obří akvárium – zajímavý podvodní tunel, kde lze sledovat desítky druhý velmi významných ryb. Navštívit ale lze i vodní elektrárnu Hučák, která je vystavena v unikátním secesním stylu a tak patří i mezi architektonické památky tohoto města.

K čemu samozřejmě přítomnost řek láká, to jsou příjemné procházky po některém z několika nábřeží. Stejně tak je ale oblíbenou činností mnohých turistů cestování  po řece a prohlídka města z vodní hladiny. V tomto ohledu můžete být jako turisté překvapeni hlavně malými parními loděmi, které brázdí hladinu tamních řek. I to je zážitek, který patří mezi největší lákadla právě v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *