Jak na cestovní pojištění na letní dovolenou?

Sluníčko nás sem tam už polechtá na tváří a slibuje lepší zítřky. Zatím sice nedostalo tolik prostoru, kolik bychom si představovali, ale to neznamená, že nemůžeme plánovat letní dovolenou. Naopak. Teď je na to nejlepší čas. Kam se vydáte?

Dovolenou si každý z nás zaslouží

Celý rok se za něčím honíme, nemáme skoro chvilku klidu. Do práce, z práce, úkoly s dětmi, domácnost, chlupatí kamarádi, uvařit, upéct. To je běžná náplň našich dní. Není divu, že se nemůžeme dočkat dne, kdy na tohle všechno zapomeneme a budeme si jen užívat a odpočívat. Dovolenou si zasloužíme všichni. Aspoň na pár dnů v roce.

Co si s sebou určitě vzít?

Než se na ni ale vydáme, čeká nás ještě maraton kolem balení všeho, co si s sebou musíme vzít. Pokud vyrážíme po českých luzích a hájích, jistě si řekneme, že co zapomeneme doma, to si dokoupíme, přesto jsou věci, bez kterých to prostě nejde.

Oblečení, kosmetika, cestovní lékárnička, možná i nějaké ty sportovní potřeby. To vše si s sebou bereme, není to ale všechno. Nezapomněli jste náhodou na cestovní pojištění? To je základem každé cesty, ať už jedete na dovolenou v Čechách, na Slovensku nebo do některé z exotických zemí.

Jak na sjednání cestovního pojištění?

Bez cestovního pojištění byste nikam vyrážet neměli, nikdy totiž nevíte, co vás může potkat. Využijete ho i v České republice, ne vždy je totiž dostatečné evropské pojištění a cestovní pojištění ke kartě. To mívá většinou nízké pojistné limity a vy v případě pojistné události budete muset sáhnout do úspor nebo se zadlužit.

Co si můžete na cesty pojistit?

Když si sjednáváte pojištění, je důležité popřemýšlet o všech rizicích, která hrozí a proti nim se pojistit. V rámci cestovního pojištění si můžete sjednat:

  • Pojištění léčebných výloh pro případ, že budete potřebovat během dovolené ošetření. Léčebné výlohy se klidně mohou vyšplhat na milionové částky, takže se opravdu dobře pojistěte.
  • Asistenční služby v rodném jazyce
  • Úrazové pojištění, protože i na dovolené se můžete zranit.
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte někomu jinému.
  • Pojištění storna zájezdu
Pozor na pojistné limity

Pojistným limitem se rozumí maximální částka, kterou v případě pojistné události pojišťovna zaplatí. Sjednání dostatečných limitů nepodceňujte a přizpůsobte je i cíli a účelu své dovolené.

Na dovolenou k moři v Evropě si sjednejte limit aspoň ve výši 3 milionů Kč. Pokud vyrážíte na cesty mimo Evropu nebo zimní lyžařskou dovolenou, pak sáhněte minimálně po pojistném krytí ve výši 5 milionů Kč.

Náš tip na závěr: Cestovní pojištění si můžete sjednat online, třeba i cestou na letiště. Není tak důvod si zoufat, když cestou z domu zjistíte, že jste na něj zapomněli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *