Tip na výlet: Vydejte se za velbloudy

Na obloze se začíná zabydlovat sluníčko, tráva se zelená, z hlíny vykukují první rostlinky, stromy kvetou. Zima bude brzy definitivně za námi, mnozí z nás už přemýšlí nad tím, kam se vypraví na první výlet. Co takhle za velbloudy?

I v Čechách se můžete svézt na velbloudovi

Možná jste se teď lekli, že vás chceme vyslat někam za hranice. Opak je ale pravdou, velbloudy si můžete pohladit i u nás v Čechách. Konkrétně třeba na velbloudí farmě v Záhosticích, kde se na vaši návštěvu těší hned několik velbloudů.

Můžete se sem vypravit na velbloudy jen podívat, můžete si ale také koupit program, během kterého vám zdejší majitelka prozradí mnoho zajímavostí o velbloudech dvouhrbých i jednohrbých, naučíte se, jak je třeba o ně pečovat, povodíte si je po farmě a třeba se na nich i svezete.

Zážitek je to nezapomenutelný, věřte, že rozhodně výpravy sem nebudete litovat. Kde jinde se vám poštěstí hřebelcovat velblouda, vést ho na pastviny a osedlat ho? Kdo má zahrádku, ten si třeba odveze i nějaký ten velbloudí trus, který překvapivě ani tolik nepáchne.

Kam za velbloudy?

Rodinná velbloudí farma se nachází na adrese Záhostice 38, Chýnov. Přivítá vás zdejší majitelka, paní Žaneta Krátošková, která se s velbloudy poprvé potkala během cestování po Austrálii v roce 2001.

Při návštěvě je třeba počítat s tím, že jde skutečně o farmu, ne o zoo, takže není otevřeno pořád. Na dvoře můžete zaparkovat, zakoupíte si zde i něco na osvěžení, samozřejmostí jsou i suvenýry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *