Javorník na Šumavě

Ať patříte k aktivním turistům, kteří si nasadí pohorky a vyrazí na celodenní výlet do krásných českých lesů a hor, nebo patříte k milovníkům zimního počasí a tudíž i zimních sportů jako lyžování, snowboardu a podobně, rozhodně by ve vašem seznamu oblíbených destinací neměl chybět Javorník na Šumavě. Ten je totiž zajímavou lokalitou pro cestování po naší malebné zemi, zejména pro nezapomenutelné turistické výšlapy, cyklovýlety, lyžařské řádění a celkově pro odpočinek v přírodě.

index

To pravé z jižních Čech

Jižní Čechy patří stále k nejvyhledávanějším destinacím pro ty, kteří milují atmosféru spojující přírodu a kulturní bohatství. První zmínka o Javorníku na Šumavě je datována kolem roku 1624, což je jen důkazem, že historie na vás bude dýchat opravdu na každém kroku. Při návštěvě Javorníku rozhodně nezapomeňte na kapli sv. Antonína Paduánského, která stojí ve výšce 1009 m. n. m. Můžete si od ní užít krásný výhled na okolí nejen Javorníka, ale také okolních osad Stašsko, Vacovsko a také Vimpersko. Tato zajímavá novodobá rotunda byla vybudována mezi roky 1939-1340 a její každoroční nedělní pouť v červnu je také nezapomenutelným zážitkem.

asdf

Na co ještě nezapomenout?

Samozřejmě je kaple sv. Antonína Paduánského jen zlomek z toho, co zde můžete vidět. Dalším zajímavým objektem, který by neměl vaší pozornosti utéct, je rozhledna, skalní kaplička na vrcholu královského kamene, měsíční kámen, nebo hasičské muzeum Stachy. Samozřejmě nesmíme také zapomenout na překrásnou lidovou architekturu, kterou si budete moci užívat doslova na každém kroku.

Díky velké turistické oblíbenosti nejen jižních Čech, ale také samotného Javorníku se můžete ubytovat v nejednom útulném penzionu, nebo si popřípadě pronajmout jedno z historických stavení. Ať už vyrazíte do Javorníku na Šumavě, v kterékoli roční období, rozhodně se nebudete nudit. Kulturní program a akce jsou doslova nabité k prasknutí, o čemž se můžete sami přesvědčit na specializovaných stránkách, které naleznete na adrese javorniksumava.cz.

200703301503_Javornik ozdravovna-800

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *